Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 31.01.2015 - 00:01

Analogové stereo tremolo EHX Super Pulsar

Americký Electro Harmonix přichází na trh s novým tremolem nesoucím označení EHX Super Pulsar. Novinka využívá plně analogového obvodu s digitální řídící jednotkou a nabízí široké možnosti nastavení včetně osmi uložitelných presetů.

Kromě ovladačů Volume, Rate a Depth zde najdeme potenciometry pro přesné nastavení typu modulační vlny a fáze (0 až 360 stupňů) nebo tlačítka pro reverzní modulaci, rytmizaci tap tempa a volbu funkce přiřazené k externímu expression pedálu.

Super Pulsar je osazen i dvojicí minipotenciometrů ovládajících hloubku a rychlost envelope tremola. Průběh funkce efektu indikuje řada led diod v horní části šasi. Krabička je vybavena trojicí masivních nášlapných spínačů, kterými nastavujeme tap tempo, vybíráme jednotlivé uložené presety a mody Tap Divide a EXP a vypínáme efekt (true bypass používající mechanických relé).

Tremolo funguje jak v plném stereu (2xIn - 2xOut), tak i v režimech mono in/stereo out, stereo in/mono out a mono in/mono out. K napájení slouží adapter 9V DC, jenž bude podle informací výrobce součástí balení.

EHX Super Pulsar je špičkové tremolo s muzikálním, hřejivým a plným analogovým soundem a obrovskou variabilitou, pokrývající spektrum od klasického vintage tremola až po téměř syntezátorově znějící zvuky. Na své si tentokrát mohou přijít jak kytaristé téměř jakéhokoliv stylového zaměření tak i zvukoví experimentátoři z řad klávesáků nebo basistů. Efekt by se měl na trhu objevit v řádu několika týdnů.

Tagy EHX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY