Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 15.03.2020 - 00:01

All-star band zahrál v Londýně skladby Petera Greena

Muzikantské špičky sdružené pod názvem Mick Fleetwood & Friends se 25. února sešly na koncertu v londýnské hale Palladium, aby připomněly hudební odkaz bluesrockového kytaristy a skladatele Petera Greena. Zakládající člen kapely Fleetwood Mac je považován za jednoho z nejvlivnějších muzikantů v historii moderní hudby a jeho jméno pravidelně boduje v anketách magazínů Guitar Player, Rolling Stone, Guitar World apod.

Součástí koncertního setlistu bylo celkem 23 songů z raného období Fleetwood Mac včetně Greenových hitů Black Magic Woman, The Green Manalishi (With the Two Prong Crown), Albatross, Oh Well či Man of the World, a na pódiu se vystřídali Billy Gibbons, David Gilmour, Jonny Lang, Andy Fairweather Low, John Mayall, Christine McVie, Zak Starkey, Steven Tyler, Bill Wyman, Pete Townshend, Noel Gallagher nebo Kirk Hammett.

V arzenálu kytaristy Metallicy samozřejmě nechyběl známý Gibson Les Paul Standard „Greenie“ z roku 1959, který Peter Green v minulosti prodal Garymu Mooreovi a Hammett nástroj poté získal za astronomickou sumu 2 miliony dolarů. Vedle záznamů zkoušky a několika skladeb se jedno z přiložených videí věnuje také této legendární kytaře.

Tagy Peter Green

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY