Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

All-in-one PA monitory Peavey P1 BT a P2 BT

Do série P, která je u firmy Peavey vyhrazena kompaktním, lehce přenosným PA systémům, přibyla dvojice inovovaných modelů P1 BT a P2 BT ve sloupovém provedení. Podle slov výrobce jsou obě verze ideálním řešením pro ozvučení menších koncertů, konferencí, večírků a podobných akcí. Tomu odpovídá integrovaná mixážní jednotka, možnost bezdrátového streamování hudby ze smartphonu, tabletu či počítače prostřednictvím Bluetooth a v neposlední řadě i výstup pro externí subwoofer.

Menší varianta P1 BT o rozměrech 263.5 x 235 x 584 mm a hmotnosti necelých 7 kg je vybavena dvojicí kvalitních středobasových wooferů o průměru 6.5 palců, doplněných jednopalcovým kompresním výškovým driverem. Koncový zesilovač nabízí maximální výkon 180 W  (150W LF / 30W HF), a Bluetooth připojení (v5 A2DP) samozřejmě funguje i ve stereu.

Na zadní straně najdeme ovládání v podobě tlačítek sloužících pro párování a stereo link (druhý aktivní monitor), síťový kolébkový spínač, napájecí vstup s rychle přístupnou pojistkou a především tříkanálovou mixážní jednotku. Každá větev disponuje samostatnou hlasitostí, aktivním dvoupásmovým ekvalizerem se zdvihem +-15 dB a celkovou úroveň lze upravit potenciometrem Master.

Ke kanálům 1 a 2 jsou přidruženy jackové linkové vstupy i symetrické XLR konektory, sloužící k zapojení mikrofonu, třetí větev je osazena dvěma RCA vstupy, minijackovou zdířkou Aux In a posuvným přepínačem volícím mezi těmito vstupy. Pro subwoofer je připraven jackový vstup a synchronizaci obstarávají dva konektory XLR (In/Out).

Model P2 BT se od verze P1 BT odlišuje vyšší konstrukcí (762 mm), což je dáno třetím instalovaným wooferem, posunut byl také maximální výkon, a to na hranici 200 W  (130W LF / 70W HF), a váha se pohybuje okolo 15 kg.

Kabinety jsou vyrobeny z odolného materiálu, čelní stranu kryje ocelová mříž, frekvenční rozsah P1 BT činí 60 Hz – 19 kHz, dynamický limit SPL má úroveň 98 dB, zatímco P2 BT navyšuje odezvu na 50 Hz – 19 kHz a limit SPL narostl na 102 dB. Peavey P1 BT vyjde na cca 280 dolarů/kus, model P2 BT lze pořídit za zhruba 350 dolarů/kus. Přiložené video demonstruje předchozí verzi Peavey P2 bez Bluetooth.

Tagy Peavey Peavey P1 BT Peavey P2 BT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY