Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustiky Furch Blue SA/ Plus SA „Zebrawood“

Součástí „barevné“ kolekce akustických kytar značky Furch jsou nyní také dva speciální modely Blue SA a Blue Plus SA, pro jejichž stavbu bylo použito exotické dřevo Zebrawood. Kromě klasického Dreadnoughtu lze u těchto nástrojů vybírat z dalších pěti konstrukčních verzí korpusu, devíti i dvanáctistrunných variant, nechybí provedení Baritone s prodlouženou menzurou nebo levoruké modely.

Zebrano (Zebrawood) s výraznou kresbou let a zvukem blízkým palisandru bylo v obou případech použito u zadní desky a lubů korpusu, přední odladěná ozvučnice je vyrobena ze smrku Sitka v kvalitě AA, pro lemování hran byla vybrána umělá želvovina a rozeta má vykládání z černého ořechu.

Krk z afrického mahagonu s profilem Soft V a dvoucestnou patentovanou výztuhou CNR System (Composite Neck Reinforcement) zvyšujícím pevnost a stabilitu, doplňuje ebenový hmatník o radiusu 400 mm osazený 20 středně silnými pražci s kartáčovou úpravou a na výběr jsou nulté pražce ze směsi TUSQ o šířkách 43, 45, 48 mm.

Struny jsou uchyceny pomocí ebenových kolíčků v základně kobylky z identického materiálu, vybavené sedlovým kompenzovaným pražcem TUSQ s celkovou roztečí 55 mm a ladění obstarávají firemní chromované strojky FMC (Furch Machine Chrome) s převodovým poměrem 1:18.

Akustiky Furch Blue SA/ Plus SA jsou z továrny seřízeny na struny Elixir Ph-Br Nanoweb 12-53 a výrobce tyto nadstandardní modely dodává v přírodní povrchové úpravě Open-Pore Finish, která nechává vyniknout kresbě dřeva a umožňuje mu přirozeně dozrávat a tím zlepšovat své rezonanční vlastnosti. Ceny v českých obchodech startují na částce cca 23 800 Kč.

Tagy Furch Furch Blue SA Furch Blue Plus SA

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY