Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 12.10.2020 - 00:01

Akustiky Fender z nové série California Traditional

Fender rozšířil nabídku akustických kytar o edici California Traditional, tvořenou celkem devíti modely typu Newporter, Malibu a Redondo, rozdělenými do sérií Player, Special a Classic. Oproti předcházející produktové řadě California se nástroje z posledních dvou jmenovaných kolekcí mohou pochlubit celomasivní konstrukcí a pozměněno bylo i řešení tradiční stratovské hlavice, která nyní svírá s krkem úhel (podobně jako modely Gibson), což pozitivně ovlivňuje rezonanci a sustain tónu.

Edice California Traditional Player má základ korpusu z laminovaného mahagonu, pro přední ozvučnou desku byl použit smrk, a mahagoný krk s profilem Slim-Taper C doplňuje ořechový hmatník s radiusem 400 mm, osazený 20 pražci a nultým pražcem ze směsi GraphTech NuBone o šířce 43 mm. Z ořechu je i kobylka Modern Viking, nechybí ozvučný systém Fishman CD-1 a ladění obstarávají firemní celokovové vintage strojky.

Řada California Traditional Classic nabídne zadní desku a luby z masivního mahagonu, přední ozvučnice je vyrobena ze smrku sitka, mahagonový krk s profilem Slim C nese hmatník z pau ferro s kostěným nultým pražcem. Hrany těla zdobí lemovky ze dřeva koa, v kobylce Modern Viking jsou usazeny ebenové kolíčky s intarzií z pravé perleti a modul speciálně kalibrované elektroniky Fishman je vybaven hlasitostí, dvoupásmovými korekcemi, funkcí otočení fáze a ladičkou.

Kytary z kolekce California Traditional Special se od verzí Classic odlišují především přední ozvučnicí z masivního mahagonu, ostatní specifikace včetně snímacího systému (upraveno pro modely Special), profilu krku, použitých materiálů a hardwaru jsou obdobné jako u nejvyšší řady.

Nástroje zahrnuté do edice Player budou v závislosti na typu dostupné v lacích Candy Apple Red, Sunburst, Champagne, Ice Blue Satin, Natural, Oliver Satin, Belmond Blue, Bronze Satin, Jetty Black, Slate Satin, Aqua Splash, Artic Gold, Burgundy Satin nebo Midnight Satin. Modely Special jsou opatřeny transparentní úpravou Natural a zástupci kolekce Classic dorazí na trh v decentním Aged Cognac Burstu.

Oficiální evropské ceny akustik Fender California Traditional se pohybují v následujících relacích: Newporter Player, Malibu Player, Redondo Player cca 350 eur, Newporter Special, Malibu Special, Redondo Special cca 700 eur, Newporter Classic, Malibu Classic, Redondo Classic cca 770 eur. K edicím Special a Classic je dodáváno měkké polstrované pouzdro FAS-620 Deluxe.

Tagy Fender
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY