Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 04.06.2021 - 00:01

Akustika Fender Joe Strummer Campfire a ukulele Dhani Harrison

Fender se rozhodl zavzpomínat na charismatického frontmana britské punkrockové party The Clash Joea Strummera (21. 8. 1952 – 22. 12. 2002) a připravil speciální model akustiky Joe Strummer Campfire, postaveného na bázi novější firemní série Malibu. V rámci podpisových nástrojů značka potěší i hráče na dnes velmi populární ukulele, a to signovanou verzí Dhani Harrison Uke, navrženou ve spolupráci se synem George Harrisona.

Akustika Joe Strummer Campfire dostala název podle obrovských táboráků, zapalovaných zpěvákem The Clash na festivalu Glastonbury, který této pokračující tradici později vyhradil místo v prostorách festivalového areálu Strummerville. Kytara se stylovým přímočarým designem má kompaktní korpus tvořený laminovaným mahagonem a horní ozvučnicí z masivního smrku sitka, známého výbornými rezonančními vlastnostmi a detailním podáním tónu.

Mahagonový krk dostal subtilnější profil Slim-C, ořechový hmatník s radiusem 15.75 palců (400 mm) hostí dvacítku pražců, značky ve tvaru hvězd a nultý pražec Graph Tech NuBone široký 43 mm. Struny kotví pomocí kolíčků v kobylce Modern Viking, na hlavici ve tvaru Stratu, svírající s krkem šikmý úhel, se nachází celokovové vintage strojky a do horního lubu je zapuštěn modul aktivního preampu Fishman disponujícího hlasitostí, dvoupásmovými korekcemi a ladičkou.

Tělo tenorového ukulele Fender Dhani Harrison má snížené luby (3/4), což mu dodává specifický zvukový charakter, základ korpusu je vyroben z laminovaného ovangkolu a stejný typ dřeva v masivní formě byl použit pro stavbu horní desky zdobené abalonovou rosettou. Krk ze dřeva nato s vlastnostmi blízkými mahagonu nese zcela plochý ořechový hmatník s 19 pražci, lemovkami hran, intarziemi a kostěným nultým pražcem o šířce 35 mm. Ořech byl použit i u kobylky, ladění obstarávají vintage mechaniky a instalována je aktivní elektronika FE-U01 s hlasitostí, clonou a přehledným tunerem.

Elektroakustika Joe Strummer Campfire v černém matném laku je na českém trhu dostupná za přibližně 11000 Kč včetně luxusního měkkého pouzdra, signované ukulele Dhani Harrison v odstínech Sapphire Blue Transparent nebo Turquoise s povrchovou úpravou Open Pore Satin vyjde společně se speciálním gig bagem na cca 6000 Kč.

Tagy Fender Fender Joe Strummer Campfire Fender Dhani Harrison Uke

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY