Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 20.01.2018 - 00:01

Akustika Cort Earth50 ze série EasyPlay Collection

Korejský gigant Cort přichází s finančně dostupným modelem akustické kytary Earth50 ze série EasyPlay Collection, zahrnující nástroje určené především mladším a začínajícím hráčům, což se u novinky odrazilo v kratší a pohodlnější menzuře, kompaktnějším korpusu a konstrukčních prvcích optimalizujících zvukovou a dynamickou reakci nástroje na tenčí struny zajišťující měkčí dohmat.

Vzniku edice EasyPlay předcházela anketa, ve které Cort oslovil většinou velmi mladé kytaristy a vyzval je, aby z hlediska konstrukce nástroje specifikovali nejzávažnější problémy, brzdící je v rychlejším zvládnutí základů kytarového řemesla. Odpovědi, zahrnující v největší míře rozměry těla, vzdálenost jednotlivých poloh hmatníku, váhu a vysoký dohmat, následně předalo vedení firmy svým vývojářům, kteří tuto zpětnou vazbu zohlednili při tvorbě modelů z nové kolekce.

Korpus Cortu Earth50 v designovém provedení Dreadnought s rozměrem 7/8 a menší hloubkou, má zadní desku a luby z laminovaného mahagonu a přední ozvučnici tvoří smrkový masiv. Mahagonový krk s příjemným C-profilem je osazen hmatníkem z ovangkolu s 20 pražci medium jumbo a ořechem o šířce 43 mm. Menzura byla oproti standardním akustikám zkrácena na 24.75 palce, což je totožná délka, kterou najdeme např. u elektrických kytar Gibson.

Struny jsou ukotveny pomocí kolíčků do speciální kobylky s frézovanou základnou, zajišťující větší úhel strun mezi rovinou těla a kompenzovaným kobylkovým sedlem, což dodává tónu lehce perkusivnější atak a společně s kratší menzurou také částečně snižuje tenzi strun. Ladění obstarávají spolehlivé, celokovové firemní strojky.

Akustika Cort Earth50 ze série EasyPlay Collection představuje díky kvalitním materiálům použitým na stavbu korpusu a krku plnohodnotý nástroj a bude nabízen v transparentním přírodním laku Open Pore Natural umožňujícím dřevu maximální rezonanci a postupné dozrávání. Nový model se v oficiální distribuci objeví zřejmě na přelomu ledna a února a cena pro evropský trh by se měla pohybovat na poměrně vstřícné hranici nepřesahující částku 250 eur.

Tagy Cort Cort Earth50 Cort EasyPlay

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY