Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 10.08.2020 - 00:01

Akustický Gibson Frank Hannon Love Dove

Gibson oznámil start sériové produkce elektroakustického modelu Frank Hannon Love Dove, který před časem navrhnul pro kytaristu kapely Tesla. Spolupráce nashvillského výrobce a Hannona na stavbě této signatury nevznikla náhodou – Frank používal klasickou verzi Dove ze 70. let dlouhá léta ke skládání a nahrávání řady skladeb včetně cenami ověnčené balady Love Song, jejíž titul se částečně otiskl také v označení letošní novinky Gibsonu.

Pro stavbu zadní desky a lubů korpusu byl použit masivní javor s plamínkovou kresbou, horní ozvučnice je postavena z tepelně upraveného smrku sitka, poskytujícího nástroji frekvenčně vyvážený zvuk s detailní projekcí a citlivou dynamickou odezvou. Ke kvalitě tónu přispívá i ručně opracované žebrování X, hrany jsou opatřeny vícevrstvou krémovou výložkou a finální nástřik nitro lakem umožňuje dřevu přirozeně dozrávat a zlepšovat své rezonanční vlastnosti.

Krk se spojem typu dovetail a kulatějším profilem tvarovaným podle originální předlohy je pro zachování maximální mechanické stability lepen ze tří kusů fládrovaného javoru, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců nese 20 středně silných pražců, polohové značky z pravé perleti a kostěný ořech široký 43.8 mm. Menzura byla vyměřena na 25.5 palců.

Z palisandru je i základna kobylky vybavená kompenzovaným kostěným sedlem a kotvícími kolíčky ze směsi Tusq, ladění mají na starost celokovové strojky Grover Keystone s tulipánovými rondely a ozvučení zajišťuje piezo snímač napojený na elektroniku LR Baggs VTC, jejíž modul s ovladači hlasitosti a tónové clony je uložen v ozvučném otvoru.

Limitovaná edice Gibson Frank Hannon Love Dove je dostupná v transparentní povrchové úpravě Vintage Cherry Sunburst doplněné bohatě zdobeným pickguardem, oficiální cena se na americkém trhu pohybuje okolo hranice 5350 dolarů včetně kvalitního pevného pouzdra, certifikace, popruhu, kosmetiky a dalších doplňků.

Tagy Gibson Gibson Frank Hannon Love Dove
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY