Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.12.2020 - 00:01

Akustické stereo kombo Blackstar ACOUSTIC:CORE 30

Po miniaturní verzi FLY Acoustic s přídavným aktivním boxem a luxusněji pojatých modelech Sonnet 60 a 120 přichází britská značka Blackstar Amplification s dalším typem akustického komba, nesoucím označení ACOUSTIC:CORE 30. Nový přírůstek, který svými rozměry, výkonem, výbavou i pořizovací cenou stojí mezi dvěma zmíněnými sériemi, je mimo jiné opatřen také TRRS vstupem zvládajícím streaming prostřednictvím mobilních aplikací GarageBand, Instagram Live apod.

Stereofonní kombo, využívající digitální platformu částečně převzatou z aparátů řady ID:CORE, nabízí dvoukanálový předzesilovač rozdělený na nástrojovou a kombinovanou mikrofonní / linkovou sekci. První kanál, určený pro elektroakustickou kytaru, housle, ukulele a další akustické nástroje osazené snímačem, disponuje ovladači gainu, dvoupásmových korekcí, voicingovým tlačítkem Enhance a efektovou jednotkou obsahující dva typy studiového reverbu (Room, Hall) a stejný počet chorusových rejstříků (Vintage, Wide).

U druhé mic/line větve, vybavené vstupním XLR/jack konektorem, lze zvuk upravovat gainem, třípásmovým ekvalizerem, reverbem a spínačem aktivujícím funkci Vocal Clarity, která optimalizuje výstupní signál mikrofonu s ohledem na výraznější prosazení v kapelovém mixu. Součástí je také globální switch otáčející fázi a samozřejmě celková hlasitost s potenciometrem Master.

Integrována je zdířka dvoucestného footswitche, čtyřkanálový audio port USB Mini-B s trojicí výstupních režimů (1+2 stereo, 3 pre EQ D.I ch 1, 4 pre EQ D.I ch 2), nahrávací, linkový či sluchátkový minijack a stereo konektor TRRS Line In / Streaming pro připojení MP3 přehrávače, tabletu či telefonu umožňujícího streaming pomocí aplikací jako GarageBand, Instagram Live apod. Zadní strana krémového šasi s vestavěným madlem je vyhrazena zdířce adapteru (15 V / 3.5 A) a symetrickému XLR D.I. výstupu zařazeného za preamp.

Koncová jednotka o výkonu 2 x 15 W RMS je napojena na dvojici pětipalcových reproduktorů a na dně kabinetu má své místo šachta se šroubem nastavujícím úhel naklopení komba pro lepší odposlech v menších prostorech. Akustický Blackstar ACOUSTIC:CORE 30 s proprietární technologií Super Wide Stereo, rozměry 375 x 292 x 185 mm a hmotností 6.3 kg je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 6200 Kč.

Tagy blackstar Blackstar ACOUSTIC:CORE 30
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY