Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.01.2021 - 00:01

Akustické minikombo Yamaha THR30IIA

Do série desktopových komb Yamaha řady THR zařadil japonský výrobce akustickou verzi THR30IIA umožňující zapojit kromě kytary také mikrofon nebo druhý nástroj. Stereofonní aparát o celkovém výkonu 30 W podporuje technologii Bluetooth pro pohodlné spárování s audio zdrojem jako např. MP3, telefon apod., vstupní okruh je připraven pro připojení samostatně prodávaného bezdrátového transmitteru Line 6 G10T a k dispozici je i editace prostřednictvím mobilní aplikace THR Remote (iOS + Android)

Místo klasického modelingu kytary využívá kombo až na jednu výjimku emulaci mikrofonů, vybírat lze z neutrálního režimu Flat nebo modů Condenser, Dynamic, Tube a Nylon Strings. Prostorové projekci napomáhá spínač funkce Stereo Imager s režimy Normal, Wide, Wider a připraveny jsou sloty pro 5 uživatelských presetů.

Preampová část je vedle rotačního přepínače Tone Select a třípásmových korekcí vybavena ovladačem Tone Blend, nastavujícím poměr mezi signálem ze snímače kytary a virtuálním mikrofonem, efektová sekce kanálu 1 nabízí chorus, delay a dva typy reverbu, primárně nástrojový kanál je opatřen vstupním jackem (wireless ready), zatímco u větve mic/inst doplněné reverbem najdeme kombinovaný konektor XLR/jack s volitelnou citlivostí a kvalitním mikrofonním preampem D-PRE.

Nechybí ladička s kulatým displejem a tlačítkem fungujícím také jako tap tempo, ovládání celkové hlasitosti koncové sekce o výkonu 2 x 15 W, napojené na dvojici full range reproduktorů o průměru 3.5 palce, je řešeno nezávisle, takže úprava mixu obou kanálů je otázkou několika sekund.

Přísun energie má na starost adapter nebo dobíjitelné články s průměrnou výdrží 5 hodin nepřetržitého provozu. Při napájení prostřednictvím baterií je max. výkon power ampu automaticky snížen na polovinu (2 x 7.5 W). Konektivita sestává ze sluchátkové zdířky, stereo konektoru Aux In, dvou linkových výstupů a USB portu 2.0 přiřazeného ke zvukové kartě.

Kompaktní akustické kombo Yamaha THR30IIA o rozměrech 420 x 195 x 155 mm a hmotnosti 4.4 kg je v případě americké části trhu dostupné za cenu pohybující se pod hranicí 870 dolarů včetně firemního AC adapteru 15V 3A a licencím k DAW aplikacím Steinberg Cubase AI (PC/Mac) a Cubasis LE (iPad).

Tagy Yamaha Yamaha THR30IIA
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY