Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.02.2018 - 00:01

Akustické kytary řady Fender California

Fender si pro veletrh NAMM v Anaheimu připravil premiéru inovované řady akustických kytar ze série California, která představuje další vývojový stupeň edice, jejíž začátky sahají do první poloviny osmdesátých let. Na trhu se postupně objeví tři modelové série California Player, Special a Classic a každá z nich nabídne tři verze nástrojů s označením Redondo, Malibu a Newporter.

Korpus varianty Redondo se nese ve stylu kytar Dreadnought se spodním vykrojením pro lepší přístup k vyšším polohám hmatníku, Malibu tvarově vychází z kompaktního OM modelu s kratší menzurou a Newporter je inspirován nástroji typu Grand Auditorium. Všechny verze mají stratocasterovskou hlavici v barvě těla (tzv. matching headstock), mahagonový krk s pohodlným C-Slim profilem, 21 pražců a jsou osazeny snímačem s elektronikou Fender/Fishman.

Základní edice California Player disponuje zadní deskou a luby z laminovaného mahagonu doplněnými topem z masivního smrku a hmatníky plus kobylky jsou podle konkrétní verze vyrobeny buď z ořechu (Redondo) nebo laurelu (Malibu, Newporter).

Řada California Special nabídne korpus z masivního mahagonu, horní ozvučnici ze smrku sitka a pro hmatníky a základny kobylek bylo použito dřevo pau ferro. Nejvyšší série California Classic se může navíc pochlubit výběrovými materiály a nově koncipovaným vnitřním žebrováním. Dvě posledně jmenované řady budou dodávány s luxusním polstrovaným pouzdrem.

Akustiky Fender California by měly být dostupné v celkem 11 odstínech (podle typu kytary) a to v barvách Hot Rod Red Metallic, Candy Apple Red, Cosmic Turquoise, Arctic Gold, Champagne, Rustic Copper, Electric Jade, Aqua Splash, Belmont Blue, Jetty Black a Matte Black.

Oficiální ceny novinek byly pro americkou část trhu nastaveny následovně: California Player – cca 400 dolarů, California Special – cca 700 dolarů a vlajková loď California Classic vyjde na přibližně 800 dolarů. V Evropě by se novinky měly ukázat pravděpodobně ve druhé polovině března.

Tagy Fender Fender California

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY