Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustické kytary Furch Orange Dc-SW, Green D-SM12 a Red Gc-SR

Moravský výrobce Furch Guitars, jehož nástroje si úspěšně prorazily cestu i na vysoce konkurenční severoamerický trh, přidal do svého produktového portfolia trojici modelů akustických kytar zastoupených verzí Orange Dc-SW, dvanáctistrunným Green D-SM12 a luxusní variantou Red Gc-SR. Všechny novinky mají celomasivní konstrukci, využívají patentovanou výztuhu krku CNR System a jsou opatřeny lakem Full-Pore High-Gloss, jenž zlepšuje zvukové vlastnosti nástroje.

Furch Orange Dc-SW s tělem ve stylu Dreadnought a výřezem cutaway má luby a zadní ozvučnici z výběrového černého ořechu a přední desku tvoří smrk sitka, vyznačující se vyrovnanou frekvenční odezvou a detailní projekcí. Mahagonový krk doplňuje ebenový hmatník s lemovkami hran, perleťovými značkami, dvacítkou středně silných pražců a ořechem ze směsi Tusq širokým 45 mm. Pro základnu kobylky byl vybrán eben a ladění mají na starost kvalitní strojky německé firmy Schaller M6 s převodem 1:18.

Furch Green D-SM12 představuje dalšího zástupce oblíbené řady Dreadnought, ovšem tentokrát ve dvanáctistrunném provedení, čemuž odpovídá i širší, ale dostatečně pohodlný mahagonový krk, na jehož nultém pražci naměříme hodnotu 48 mm. Z identického dřeva je vyrobena také zadní deska a luby korpusu se smrkovým topem. Kobylka i hmatník s nultým pražcem o šířce 45 mm jsou z ebenu a na hlavici najdeme celokové firemní strojky v chromované úpravě.

Furch Red Gc-SR, patřící do prémiové „červené“ série, nabídne kompaktnější tělo Grand Auditorium postavené na základu z indického palisandru kombinovaného s přední ozvučnicí z pečlivě vybíraného smrku sitka. Do hmatníku z exotického ziricote je vsazeno 20 pražců, ořech má šířku 45 mm a menzura činí 650 mm.

Výjimečné postavení nástrojů z této kolekce podtrhují opulentní lemovky hran, bohaté vykládání ze dřeva koa nebo abalonu, leštěné ebenové kolíčky s perleťovou intarzií a v neposlední řadě také špičkové ladicí strojky Gotoh 510 (převod 1:21) ve zlatém provedení s černými rondely. Přední popruhová rolna je uchycena do patky krku.

Ceny modelů v přírodním laku Natural se na českém trhu pohybují v následujících relacích: Furch Orange Dc-SW cca 55400 Kč, Furch Green D-SM12 cca 37400 Kč, Furch Red Gc-SR cca 70500 Kč. Součástí dodávky je pevné pouzdro Hiscox a na přání lze do nástrojů integrovat ozvučný systém značky L.R. Baggs.

Tagy Furch Furch Orange Dc-SW Furch Green D-SM12 Furch Red Gc-SR

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY