Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 09.11.2019 - 00:01

Akustické Fendery FA-235E SET, FA-345CE SMT a CD-60 Dread V3

Fender uvedl na trh trojici nových akustických kytar tvořenou modely FA-235E Striped Ebony Top, FA-345CE Spalted Maple Top a CD-60 Dread V3. První dva jmenované nástroje patří do limitované edice, u níž byly ke stavbě použity exotické materiály, zatímco třetí verze se řadí mezi ekonomické modely orientované především na studenty a začínající hráče.

FA-235E Striped Ebony Top s korpusem ve stylu Concert má zadní desku a luby z laminovaného mahagonu a pro horní ozvučnici byl vybrán eben s výraznou kresbou. Krk ze dřeva nato nese hmatník z indického laurelu s dvacítkou středně silných pražců a ořechem ze směsi Graph Tech TUSQ o šířce 43 mm. Nástroj využívá elektroniku Fishman s hlasitostí, dvoupásmovými korekci a ladičkou. Z laurelu je vyrobena i základna kobylky a ladění obstarávají celokové strojky s otevřenou mechanikou.

FA-345CE Spalted Maple Top nabídne tělo s tvarem Auditorium, vyznačující se výřezem spodního rohu pro lepší přístup k vyšším polohám, základ korpusu je z laminovaného lacewoodu a horní ozvučná deska je vyrobena z netradičně prokresleného javoru. Specifikace krku, hmatníku, hardwaru atd. jsou identické jako u předchozí varianty, stejně jako ozvučovací systém s piezo snímačem a ovládacím modulem usazeným v horním lubu.

Klasický Dreadnought CD-60 Dread V3 s mahagonovým tělem, žebrováním X a ozvučnicí z laminovaného smrku disponuje krkem lepeným ze dvou kusů mahagonu krytým lesklým urethanovým lakem, hmatník s radiusem 300 mm a 20 pražci je v návaznosti na barevné provedení postaven z ořechu nebo palisandru, ořech byl použit i na kobylku a na hlavici najdeme firemní uzavřené mechaniky s chromovaným povrchem.

Produkci všech modelů si vzala na starost indonéská pobočka Fenderu, což nepřímo značí, že se firma snažila udržet ceny v rozumných relacích. Model FA-345CE Spalted Maple Top vyjde na cca 450 dolarů a varianty FA-235E Striped Ebony Top a CD-60 Dread V3 (laky Natural, Black nebo Sunburst), které jsou už dostupné na českém trhu, lze pořídit za cca 6 200 Kč respektive 3 500 Kč.

Tagy Fender Fender FA-235E SET Fender FA-345CE SMT Fender CD-60 Dread V3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY