Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.02.2017 - 00:01

Akustická komba Laney A-Duo a A-Fresco

Firma Laney uvede na trh novou dvojici komb ze série A, určenou pro ozvučení akustických nástrojů a zpěvu. Modely A-Duo a A-Fresco v nenápadném, ale sympatickém a nadčasovém designu se zaoblenými hranami uzavřeného kabinetu, jsou vybaveny identickými dvoukanálovými preampy s efektovou jednotkou a liší se velikostí, koncovými stupni a počtem integrovaných reproduktorů.

Menší verze A-Fresco s hmotností pouhých 7.2 kg je osazena pulsním D Class zesilovačem a jedním osmipalcovým koaxiálním reproduktorem, zatímco rozměrnější varianta A-Duo disponuje dvěma nezávislými koncovými jednotkami (pro každý kanál samostatně) a dvojicí měničů. Oba aparáty lze pokládat horizontálně i vertikálně a A-Fresco nabízí možnost napájení 12V adapterem, čtyřmi tužkovými Li-ion bateriemi nebo osmi alkalickými či dobíjecími Ni-MH AA články.

Každý kanál s kombinovanými phantomovými XLR/jack vstupy (kondenzátorový nebo dynamický mikrofon/nástroj) má vlastní hlasitost, třípásmové korekce s funkcí Shape a efekty chorus/reverb. Společný je celkový master, tlačítka Mute a Phase, automatický Anti-Feedback potlačující zpětnou vazbu a čtveřice předdefinovaných ekvalizačních režimů.

Konektivita sestává z XLR D.I. výstupu pro přímé propojení s mixážním pultem nebo nahrávacím zařízením s přepínačem Pre-Post a možností odzemění, sluchátkového výstupu, konektoru Aux In, sendu a returnu efektové smyčky a zdířky footswitche chorusu a reverbu. V případě verze A-Fresco zde najdeme i šachtu baterií a spínač energetických modů Normal-Eco.

Laney A-Duo a A-Fresco jsou skvěle vybavená akustická komba s chytře a prakticky navrženou architekturou. A-Fresco je ideální volbou pro hráče, jejichž prioritou je maximální mobilita aparátu a model A-Duo boduje dvojicí nezávislých koncových stupňů a měničů, přispívajících k lepší projekci a dynamice každého kanálu. Novinky by se měly v Evropě prodávat za cenu cca 270 respektive 330 Euro.

Tagy Laney Laney A-Duo Laney A-Fresco

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY