Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 13.03.2020 - 00:01

Akustická komba Blackstar Sonnet 60 a 120

Poměřit své síly s konkurencí v poměrně nabitém segmentu aparátů pro akustické kytary se rozhodl britský Blackstar, který přichází na trh s dvojicí komb Sonnet 60 a 120. U obou modelů, které byly vyvíjeny ve spolupráci s kytaristou Jonem Gommem, výrobce slibuje neutrální přednes, jenž neovlivňuje přirozený zvuk nástroje.

Menší verze Sonnet 60 je osazena koncovým zesilovačem o výkonu 60 W kombinovaným s jedním wooferem o průměru 6.5 palce a jednopalcovým výškovým tweeterem. Basovou složku posiluje kruhový bassreflex na levém boku skříně.

Nástrojový kanál disponuje gainem, třípásmovými korekcemi, reverbem, voicingovou funkcí Shape a tlačítkem pro otočení fáze, mikrofonní větev s kombinovaným XLR vstupem je vybavena obdobně, ale byl vynechán ovladač středů.

K master sekci je kromě hlasitosti přiřazen knoflík nastavující čas reverbu, přepínač hall/plate a minipotenciometry hi-pass filtru a Brilliance (presence). Nechybí modul Bluetooth, USB port, linkový XLR DI výstup s odepínáním uzemnění, minijackový Aux In a vstup footswitche aktivujícího dozvuk a muting.

Rozměrnější Sonnet 120 poskytuje výkon 120 W, zvuk je přenášen osmipalcovým wooferem a dvojicí tweeterů a dva bassreflexy jsou tentokrát usazeny do zadní desky kabinetu, který je stejně jako u „šedesátky“ možno naklápět pomocí integrovaného stojánku nebo jej nasadit na klasický stojan.

Oba kanály s XLR/jack vstupy mají třípásmový ekvalizer, přibyly plynule nastavitelné funkce Anti Feedback, phantomové napájení 48V, separátní pady pro změnu citlivosti vstupního okruhu a lépe vybavený reverb dostal rotační spínač s mody hall, studio, chamber, plate.

Konektivita se rozrostla o sendy/returny dvou samostatných efektových smyček (pro Ch1/Ch2) s přiřazenými Pre/Post XLR výstupy. Akustická komba Blackstar Sonnet 60 a 120 budou dostupná v černé nebo krémové kožence a české ceny se mají pohybovat ceny okolo 12300 respektive 17000 Kč.

Tagy blackstar Blackstar Sonnet 60 Blackstar Sonnet 120
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY