Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 05.07.2017 - 00:01

Akustická komba a preamp Mesa Boogie Rosette

Kalifornská značka Mesa Boogie vstupuje premiérově na trh s akustickými komby Rosette 300 / Two:Eight ve verzích Standard a Custom lišících se pouze rozdílným designem skříně (světlá koženka British Tan Bronco nebo mořené masivní dřevo) a do svého portfolia přidává také podlahový předzesilovač kombinovaný s direct boxem nesoucí označení Rosette Acoustic DI-Preamp.

Kombo s dvoukanálovým tranzistorovým předzesilovačem je osazeno digitálním koncovým stupněm ve třídě Class D poskytujícím výkon 300 W/4 ohmy nebo 150 W při impedanci 8 ohmů, dvojicí osmipalcových reproduktorů s lehkými neodymovými magnety a vypínatelným výškovým tweeterem s režimy Flat a - 6dB.

Oba kanály, z nichž jeden je možno pomocí XLR vstupu použít i s mikrofonem, disponují identicky řešeným ovládáním v podobě přepínačů funkce Mute a obrácením fáze, potenciometru gainu a nadstandardně vybavenými korekcemi sestávajícími ze čtyřpásmových korekcí s dvojicí parametrických středů Low-Mid (150Hz-1800Hz) a High-Mid (300Hz-5000Hz) a zdvihem +- 12 dB.

Kromě toho zde najdeme také Hi-Pass filtr plynule laditelný v rozmezí 40 Hz až 200 Hz a potenciometr FX Send pro nastavení citlivosti efektové smyčky. Celkovou hlasitost volíme ovladačem Master vedle něhož je umístěn knoflík FX Master pro hlasitost integrované efektové jednotky obsahující režimy chorus+reverb, room nebo hall reverb s trojicí potenciometrů Param 1/2/3. Mimo aktivační diody jsou zde i ukazatele informující o přebuzení vstupu, limitaci a ochranná dioda.

Zadní strana hliníkového šasi je vyhrazena pro sluchátkový výstup, send a return paralelní efektové smyčky, vstup Aux In, dva konektory externích footswitchů přepínajících funkce Mute a ef. smyčku, hlavní audio výstup s impedancí 4 ohmy a trojice linkových výstupních XLR konektorů s přepínači Pre/Post, Line/Mic a Ground Lift. Ve spodní desce skeletu je navíc ukryt jednoduchý výsuvný stojan pro naklopení komba.

Jednokanálový podlahový Rosette Acoustic DI-Preamp využívá podobnou koncepci ovládání jako kombo, nenajdeme zde sice možnost zapojení mikrofonu ani efektovou jednotku, ale k Hi-Pass filtraci přibyl Notch Filter pracující v rozmezí 40 Hz až 500 Hz a praktická funkce Boost s plynule nastavitelným zdvihem (až + 6 dB), aktivovatelná stejně jako funkce Mute pomocí nášlapného footswitche.

Na bocích se nachází nástrojový vstup a výstup pro externí ladičku a na čelní straně jsou umístěny symetrické XLR výstupní konektory Preamp Out a Direct Out, přičemž první z nich je dublován i klasickým jackovým výstupem, send a return efektové smyčky, zdířka 9V adapteru (preamp lze napájet i bateriemi). Oba XLR výstupy mají přepínač odzemění a Direct Out i volbu post/pre EQ. Ceny na evropském trhu se budou pohybovat okolo 380 eur za preamp respektive cca 1 600 eur v případě komba ve verzi Standard.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Rosette

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY