Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Aktivní podcastingové monitory JBL One Series 104

Firma JBL Professional představila na výstavě elektroniky CES nové aktivní desktopové monitory s označením One Series 104, určené jak pro podcasting, tak do produkčních nebo hudebních studií. Referenční modely s kompaktními rozměry a zakulacenými hranami kabinetů nabízejí neutrální zvukové podání a přesně kalibrovaný bassreflex s mezní hodnotou 60 Hz.

Dvoupásmové monitory jsou osazeny koaxiálními reproduktory sestávajícími ze 4.5palcového wooferu a centrálního výškového tweeteru o průměru 0.75 palce, které ve spojení s koncovým stereo zesilovačem zapojeným ve třídě Class-D o výkonu 2x 30 W poskytují velmi čistou projekci s hranicí 104 dB SPL.

Na čelní straně aktivního boxu najdeme potenciometr hlasitosti, sluchátkový výstup s automatickým mutingem, vstup pro Aux In (oba minijack) a zadní část je vyhrazena pro čtveřici vstupních konektorů (2x RCA / 2x symetrický TRS), dva svorkové výstupy sloužící k připojení párového pasivního monitoru a aktivační spínač. Zesilovač je napájen přímo ze sítě (100 – 240 VAC) prostřednictvím dvoužílového kabelu.

Monitory z odolného ABS plastu vybavené crossoverem prvního řádu (1725 Hz) disponují frekvenčním rozsahem 60 Hz – 20 kHz, odstup signálu od šumu činí 75 dBA, poslechové úhly jsou dány hodnotami 120 x 80 stupňů, maximální vstupní citlivost se pohybuje okolo hranice 87 dB/1 m.

Aktivní podcastingové monitory JBL One Series 104 optimalizované pro desktopové použití, mají rozměry 247 x 153 x 124 mm a součástí dodávky je i propojovací 2 m audio kabel, adapter RCA>3.5 mm jack a síťová šňůra. Oficiální cena novinky byla na evropském trhu nastavena na cca 200 eur.

Tagy JBL JBL One Series 104

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY