Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.05.2018 - 00:01

Aktivní kytarové monitory Line6 Powercab 112 a 112 Plus

Je překvapující, že společnost Line6, která v oblasti modelingu patří už mezi zasloužilé matadory, doposud nenabízela (na rozdíl od některých značek, jež se v tomto segmentu začaly angažovat mnohem později) samostatné aktivní boxy určené výhradně pro kytarové modelingové preampy a multiefekty. Tento nedostatek nyní výrobce napravuje novou edicí kabinetů Powercab 112 a 112 Plus s koncovým zesilovačem o výkonu 250 W.

Obě verze se skelety o rozměrech 567 x 462 x 305 mm jsou osazeny speciálním širokopásmovým reproduktorem s průměrem 12 palců doplněným výškovým palcovým tweeterem, disponují frekvenční odezvou v rozsahu 70 Hz až 20 kHz, maximální SPL je dána hodnotou 125 dB a celková impedance uzavřených boxů s dvojicí vyklápěcích stojanů činí 8 ohmů.

Standardní varianta Powercab 112 nabízí kromě zvukového Flat Modu s neutrální frekvenční charakteristikou, jenž je ideální pro použití s "hotovým" zvukem multiefektu, kde je nastaven a uložen celý signálový řetězec (efekty, preamp, power amp, simulace kabinetu), také šest emulací vycházejících z reproduktorů Celestion Greenback, Vintage, Eminence Swamp Thang atd., nechybí spínač Low Cut, samozřejmostí je potenciometr celkové hlasitosti a kombinovaný vstup plus XLR DI Out s odpínatelným zemněním.

Luxusnější model Powercab 112 Plus, podporující IR impulsy, přidává na zadním panelu druhý vstup, USB port, DIN konektory MIDI In / Out/Thru a dvě XLR zdířky vstupu a výstupu L6 Link / AES, což ještě není vše, protože tento model má také horní panel, kde najdeme barevný displej, dvojici tlačítek, potencimetr hlasitosti a rotační encoder pro výběr a editaci presetů z banky umožňující uložení až 128 IR vzorků.

Aktivní kytarové monitory Line6 Powercab 112 a 112 Plus se v evropské distribuci objeví zřejmě na přelomu května a června, ceny pro americkou část trhu byly nastaveny na cca 600 dolarů za model 112 a asi 800 dolarů v případě verze 112 Plus.

Tagy Line 6 Line6 Powercab 112 Line6 Powercab 112 Plus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY