Přejít k hlavnímu obsahu
Hope Astronaut při natáčení Tajný Desk Brno. Série je otevřená i dalším kapelám, které chtějí svou tvorbu představit v živé studiové session. | Foto: Marek Chaloupka
Hope Astronaut při natáčení Tajný Desk Brno. Série je otevřená i dalším kapelám, které chtějí svou tvorbu představit v živé studiové session. | Foto: Marek Chaloupka
redakce -

Adam Pakosta zve na Tajný Desk Brno. Nově zachytil Hope Astronaut

Zvukař a producent Adam Pakosta, který pro Frontman připravuje podcast V producentské dílně, rozvíjí také sérii studiových live sessions Tajný Desk Brno. Formátem má blízko například k projektu Live Loud Session Kytary.cz – kapely zachycuje naživo v komorním prostředí jeho brněnské Zvukařské dílny. Po 20 Minutes, Lady Praga, Reverend Killjoy, Prune, Naboso nebo Syndromu Fazole se v ní nově představují olomoučtí Hope Astronaut.

Tajný Desk Brno zachycuje kapely v podobě mezi koncertem a klasickou studiovou nahrávkou – muzikanti hrají společně, bez složitého vrstvení stop, ale s profesionálním zvukem a obrazem. Nejnověji se v sérii představují Hope Astronaut, s nimiž měl Adam Pakosta už předchozí zkušenost: v létě 2025 pracoval na jejich EP Moontides. „Byl jsem rád, že si chtěli zahrát i v rámci Tajného Desku. Když přijeli do studia v den natáčení live session, bylo to, jako bychom se naposledy viděli včera,“ říká Pakosta.

Kapela natočila šest skladeb: Příliv & odliv, Dark Streets, Ready For Dance, Keep It Burning, Trip a No Matter. Vedle materiálu z Moontides zaznívá také dosud nevydaná Dark Streets. Příliv & odliv je teprve druhou oficiálně vydanou skladbou Hope Astronaut zpívanou v češtině.

Hope Astronaut bez studiových vrstev

Ve Zvukařské dílně hráli Hope Astronaut v základní čtyřčlenné sestavě – Tomáš Krejčiřík, Tomáš Chudoba, Jan Sychra a Radim Zetka. Některé nástroje a aranžérské vrstvy známé z nahrávek proto tentokrát chybějí.

„Přišlo mi to trochu škoda, že v písních nezazní dechy, mandolína nebo klávesy, jak to máme na desce, ale na druhou stranu jsme rádi, že skladby fungují i v této podobě, ve které většinou vystupujeme v klubech a na menších festivalech,“ říká frontman Tomáš Krejčiřík. Dodává, že pracovat s Adamem v jeho „zvukařském pokojíčku“ je radost.

Záznam tak ukazuje skladby v podobě bližší běžným koncertům kapely než jejich vrstevnatějším studiovým verzím. O video a barevné úpravy se postaral tříčlenný tým Marka Chaloupky. Díl vznikl také s podporou Tadeáše Věrčáka a OSA.

Hope Astronaut fungují od roku 2009, vydali tři alba a dvě EP a odehráli přes 160 koncertů doma i v zahraničí. Jejich aktuální EP Moontides je dostupné na Bandcampu i hlavních streamovacích službách a přečíst o něm si můžete i na stránkách Frontmana20. listopadu kapela vystoupí v ostravském Hudebním bazaru společně s Finally Tuesday a Jan Hilar & Noční směna.

Tagy Tajný Desk Brno Live Loud Session V producentské dílně Adam Pakosta Hope Astronaut

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY