Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.11.2023 - 08:00

86 riffů Meshuggah na jeden záběr

Švédská kapela Meshuggah, založená v roce 1985, je v oblasti heavy metalu pojmem, čemuž odpovídá i skvělá souhrna technicky výborně disponovaných kytaristů Fredrika Thordendala a Mårtena Hagströma. Herní styl těchto muzikantů ovlivnil celé zástupy hráčů včetně kytaristy a youtubera Grega Desmurse, který v přiloženém videu se stopáží více než patnáct minut demonstruje v nepřetržitém sledu celkem 86 riffů ze skladeb Meshugaah.

Desmurs, vybavený osmistrunným modelem ESP LTD H-1008, tak ve zkrácené formě prezentuje téměř celou diskografii švédského kvintetu, jenž do současné doby vydal devět studiových alb. Ve videu, příznačně nazvaném The Evolution of Meshuggah, jsou ke slyšení riffy počínaje skladbou Paralyzing Ignorance z debutového titulu Contradictions Collapse (1991), až po kytarové party tracku Armies of the Preposterous z loňského alba Immutable.

Tagy Meshuggah

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY