Přejít k hlavnímu obsahu
Socha Freddieho Mercuryho v Montreux od Ireny Sedlecké, zdroj: Wikipedia
Socha Freddieho Mercuryho v Montreux od Ireny Sedlecké, zdroj: Wikipedia
Jan Hamerský -

7 epických filmových momentů kapely Queen

Hudba kapely Queen, která jedno ze svých nejslavnějších alb pojmenovala A Night at the Opera, si vždy koledovala o epický obrazový doprovod. Teď nejde o narážku na Mercuryho životopis Bohemian Rhapsody, ale starší kusy, v nichž hudba Briana Maye, Rogera Taylora a Johna Deacona také hraje zásadní roli. A také humor, patos i dojetí. Vše najdete v tomto výběru.

1. Highlander

„Who Wants to Live Forever“ – asi nikdo se nevžil do tragiky údělu Connora McLeoda putujícího napříč staletími víc než Freddie Mercury. Jako by sám tušil, že jeho kapela bez něj bude v roce 2012 fungovat už jen s jeho hologramem.


2. Flash Gordon

Dodnes nedoceněný klenot. Komiksová předloha ze 30. let, kdy si o mezihvězdných letech opravdu mohli nechat jen zdát, si s brakovou estetikou přelomu 70. a 80. let tykala od začátku. A hudební doprovod od Queenů jejich dialogu dodal váhu.


3. Cesta do nemožna

Made in Heaven vyšlo čtyři roky po smrti Freddieho Mercuryho, za kterého se tehdy ještě držel smutek. Těžko v takové atmosféře vybrat pro Heaven for Everyone příhodnější obrázky než z němého filmu Georgese Mélièse z roku 1904 Cesta do Nemožna.


4. Hvězdné války

Jedinou ptákovinu, na kterou se stárnoucí George Lucase zmohl, byl Jar Jar Binks, a proto fanoušci radši vzali věci do vlastních rukou. Přetextovali Bohemian Rhapsody, vyrabovali pár cosplayových tržišť, klíčovali pozadí o sto šest, a výsledek má pustošivý účinek Hvězdy smrti.


5. Příběh rytíře

Postmoderna, která zabila Umberta Eca. Těžko tomu věřit, ale z této sotva dvacet let staré jakože středověké taškařice z ehm … sportovního prostředí už se stala klasika. Právě i díky úvodní titulkům podbarveným We Will Rock You.


6. Sherlock

Geniální padouch potřebuje odpovídající entrée a Sherlockova Nemesis Jim Moriarty určitě patří mezi ně. Tenhle vstup na scénu možná trvá stěží půl minut, ale dojem zanechal nesmazatelný. Právě i tím dokonale ironickým výběrem I Want to Break Free.


7. Sebevražedný oddíl

Tady spíš královny vládly traileru. Harley Quinn byla příkladně pošahaná a ten její zrovna tak. Mise „těch nejhorších z nejhorších“ se však zvrtla ve strašnou křeč. Grázlové se totiž celou dobu chovali slušně. Přitom upoutávka sestříhaná na Bohemian Rhapsody vypadala tak slibně…

Tagy humor Queen Bohemian Rhapsody

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY