Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 25.02.2019 - 00:01

Butikový aparát Fender ‘62 Princeton Chris Stapleton

Pro kytarové fajnšmekry a příznivce skutečného vintage soundu připravil Fender lahůdku v podobě signovaného komba ’62 Princeton Chris Stapleton Edition. Novinka byla navržena podle specifikací amerického kytaristy Chrise Stapletona, renomovaného muzikanta, skladatele a držitele pěti cen Grammy, který stál u zrodu řady skladeb pro Sheryl Crow, Adele, Brada Paisleyho apod.

Model vychází z tzv. „brownface“ Princetonu, vyráběného Fenderem v letech 1961 až 1963, jenž je jedním z hlavních aparátů Stapletonova nahrávacího studia. Podpisová verze využívá modifikovaný okruh 6G2 a součástky jsou ručně pájeny na klasickou desku bez plošných spojů, což má pozitivní vliv na přirozené podání tónu a jeho dynamické vlastnosti.

Oproti původní 15 W variantě byl výkon koncové jednotky osazené usměrňovací lampou 5Y3 a dvojicí elektronek 6V6 snížen na 12 W, použity byly originální kondenzátory Fender Blue, špičkové transformátory Schumacher a další výběrové komponenty.

Minimalisticky vybavený předzesilovač se dvěma elektronkami 12AX7 a dvojicí nástrojových vstupů s rozdílnou citlivostí (0/-6 dB) nabízí pouze potenciometr hlasitosti plus tónovou clonu a integrované tremolo, vyznačující se muzikálním a organickým tónem, je ovládáno knoflíky Speed a Intensity.

Zadní strana je vyhrazena pro síťový spínač zastávající zároveň funkci standby, páčkový switch odpojující uzemnění, dva paralelně zapojené reproduktorové výstupy a zdířku externího footswitche tremola. Kabinet je vyroben z masivní borovice a výkonovou sekci doplňuje dvanáctipalcové repro Eminence Special Design CS s impedancí 8 ohmů. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 2 000 dolarů včetně jednotlačítkového footswitche a stylového retro potahu.

Tagy Fender Fender ‘62 Princeton Chris Stapleton
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY