Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Pá, 10.02.2017 - 12:00

5 tragických úmrtí na pódiu

Je možné, že spousta hudebníků chce jednou zemřít se svým nástrojem v ruce. Může to znít jako romantická představa smrti pro někoho, kdo zasvětí život hudbě. Když ale člověk zapátrá po událostech, kdy se něco podobného přihodilo, jde z toho hrůzou mráz po zádech. Smrt je totiž všudypřítomná a bohužel se nevyhýbá ani hudebním pódiím. Zde je pět hudebníků, kteří z různých příčin (včetně těch technických) tragicky zahynuli během vlastního vystoupení.

1. Papa Wemba

Papa Wemba byl hudebník pocházející z Afriky a během celé své hudební kariéry hrdě propagoval africkou hudbu i kulturu jako takovou. Bohužel 24. dubna roku 2016 náhle zemřel přímo na pódiu během svého vystoupení. Na jeho počest proběhlo spousta vzpomínkových akcí nejen v Africe, ale i v Evropě (Paříž, Londýn, Brusel).


2. Mike Scaccia

Kytarista kultovní kapely Ministry zemřel během koncertu v texaském klubu The Rail Club 22. prosince 2012. Kolaps zapříčinila srdeční příhoda a bohužel ho nezachránila ani okamžitá pomoc.

3. The Station nightclub fire

Obrovská tragédie, kterou zapříčinila pódiová pyrotechnika (zapálila akustickou pěnu okolo pódia), se odehrála 20. února 2003. Během požáru v klubu zemřelo 100 lidí včetně kytaristy vystupující kapely Great White. Skupina se po této tragédii snažila vystupováním vydělat co nejvíce peněz pro přeživší i pozůstalé obětí této tragické nehody.


4. Edward Lee Morgan

Lee Morgan byl americký jazzový trumpetista, který po sobě zanechal rozsáhlou diskografii zejména z 60. let. Jeho tragická smrt má ale v podstatě absurdní podobu. V časných ranních hodinách 19. února 1972 v newyorském klubu Slug’s Saloon ho po hádce postřelila jeho vlastní žena. Zranění údajně nebylo fatální, ale Lee Morgan zemřel na jeho následky. Sanitka totiž vzhledem k silnému sněžení dorazila pozdě.

5. Dimebag Darrell

Tragická smrt kytaristy skupin Pantera a Damageplan je velmi známá a Dimebag se kvůli ní stal jakýmsi rockovým mučedníkem. Zcela oprávněně. Dimebag byl zastřelen přímo na pódiu během začátku koncertu 8. prosince 2004 v ohijském klubu Alrosa Villa. Střelbu provedl totální magor (a také mariňák), který střelil Dimebaga 3x do hlavy a krom něho zastřelil další 3 účastníky koncertu.PROČ?!?

Tagy Papa Wemba Mike Scaccia Edward Lee Morgan Dimebag Darrell The Station nightclub fire
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY