Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.12.2020 - 08:00

25 nejhorších tvarů hlavic podle Jareda Dinese

Hlavice tvoří velmi důležitou designovou a samozřejmě také funkční součást kytar a baskytar, což dokazuje i fakt, že řada značek si detaily tohoto konstrukčního prvku chrání patenty. Na dané téma se zaměřil známý youtuber a kytarista Jared Dines, který ve svém videu představil z jeho pohledu 25 nejhorších tvarů nástrojových hlavic. Nutno podotknout, že fantazie výrobců je v některých případech téměř bezmezná.

V přiloženém záznamu se této „pocty“ dočkaly modelové řady z produkce firem Yamaha, Lindert, Vox, Hahn, Gilbert, Parker, Phantom, Music Vox, Jay Turser, pětistrunný raritní Pentabass od PentaSystem, různé custom speciály včetně nástrojů značky Langcaster, ale také špičkový Strat z dílny Jamese Tylera, dvanáctistrunný Fender Electric XII nebo některé bizarní verze Gibsonu z pokusné edice Moderne, poprvé vyrobené v malé sérii koncem padesátých let.

Tagy Jared Dines
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY