Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

11 designových kousků z Fender Custom Shopu

Na zimním hudebním veletrhu NAMM 2018 nesměly samozřejmě chybět ani novinky vyrobené v dílnách prémiové divize Fender Custom Shop, letos zastoupené kolekcemi Prestige, Annual, Limited Edition nebo Time Machine, do kterých patří také jedenáctka modelů, na jejichž designu si elitní kytaráři Fenderu dali mimořádně záležet.

Mezi luxusní a netradičně pojaté nástroje se řadí Stratocaster v elegantní povrchové úpravě Sunburst Sparkle s ručně vinutými single coily Fat '60, oranžový Road Cone Stratocaster vyrobený Dennisem Galuszkou, jenž javorový hmatník osadil reflexními obdélníkovými značkami, nebo Black and Purple Paisley Stratocaster z produkce Dalea Wilsona, který pro stavbu korpusu s dvěma rozdílnými vrstvami laku použil výběrovové olšové dřevo a pickguard dostal barevnou "Paisley" úpravu.

Dalším Galuszkovým modelem byl Border Town Telecaster s tělem pokrytým látkou z mexického ponča, pro příznivce raných verzí Stratocasteru je určen 1957 Heavy Relic Stratocaster s povrchem kombinujícím dvoutónový sunburst částečně překrytý modrým lakem Blue Sparkle a o rok starší řadu prezentoval 1956 Heavy Relic Thinline Stratocaster s polodutým korpusem lakovaným odstíny Sonic Blue a Pink Paisley, osazeným snímači Fat '50s Strat.

Koa Stratocaster představuje speciální variantu, u které základ těla tvoří dřevo okoume doplněné topem z havajské odrůdy koa v kvalitě AAAA a javorový krk s plamínkovou kresbou nese hmatník z ebenu macassar. Stejné specifikace najdeme i u Koa P90 Telecasteru s dvojicí singlů P90 a vintage kobylkou s mosaznými válečkovými kameny.

White Blonde Heavy Relic Telecaster má tělo z lehkého jasanu, javorový krk i hmatník a dvojici singlů Twisted Tele, model 1965 Heavy Relic Stratocaster v barvě Olympic White Faded Aged se může pochlubit krkem z příčně řezaného javoru zvyšujícím mechanickou odolnost a stabilitu, doplněným hmatníkem z výběrového palisandru a 50s Relic Thinline Telecaster vybavený ručně vinutými snímači Broadcaster (kobylka) a Texas Special (krk) odkazuje svým psychedelicky laděným designem Blue Flower na období šedesátých let.

Tagy Fender Custom Shop Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY