Přejít k hlavnímu obsahu
"Lieber is für alle da" od Marca Wathieu licencována pod CC BY 2.0.
"Lieber is für alle da" od Marca Wathieu licencována pod CC BY 2.0.
Jan Hamerský - Pá, 15.02.2019 - 08:00

10 nejlépe po Amorkovi hozených vidlí

Okolí Valentýna je psychicky náročné pro všechny a často se o něm lidé rozcházejí. Ať už jste včera zpruzeně přešlapovali v květinářství, nebo jako kůl v plotě vedle páru, který by se samou láskou sežral, následující výběr písní je právě pro vás. Je v něm všechno: dubstep, kanibalismus, kapitán Láska i pořádná kráva.

1. Nine Inch Nails – Closer

Koncentrované zlo na koncentrovaných drogách. Trent Reznor vyhrál s velkým náskokem, protože svého Valentýna znásilnil jak zvíře a taky ho tak zboural. A na stejnou vlnu naladěný pervert David Fincher to natočil.


2. Ylvis – Someone Like Me

Norští vtipálci, kvůli kterým celý svět googlit, jak vlastně dělá liška, toho mají na svědomí víc, například písničku o vázání uzlů, ódu na Massachusetts nebo tuhle romanci. Nevinný muzikálový úvod má jen zmást Disneyho cenzory, aby pak ten rave ustáli.


3. Serge Gainsbourg & Jane Birkin – Je t'aime moi non plus

„Konečně jsem poprvé ve svém životě napsal jemný milostný song,“ může o tomhle letitém pettingu říct jen autor a vyhlášený provokatér. Původní verze s Brigitte Bardot neprošla přes jejího manžela a do druhé, konečné se zas nechtělo Gainsbourgově pozdější partnerce. Z naprosto pochopitelných důvodů.


4. Bloodbath – Eaten

Láska prochází žaludkem. V německé seznamce vyšel inzerát: hledám muže za úč.(elem) s.(nědku). Rammsteini se v Mein Teil námětu chopili první, ale až slogan „Eaten / My One Desire / My Only Wish / Is To Be Eaten“ z něj udělal nehoráznou – šunku.


5. Body Count – All Love Is Lost

Uvádět metalové šlágry jako písně o lásce bylo strašné klišé, než Ice T s Erniem C a výpomocí Maxe Cavalery jeden dotáhli do hořkého konce a zakopali ho šest stop pod zemí. O důvod víc, proč má Ice u metel z MC‘s zdaleka největší respekt.


6. Nick Cave & Kylie Minoque – Where The Wild Roses Grow

Duet vraha s jeho obětí zrovna v Austrálii hodně zužuje okruh podezřelých. Zvlášť když si dáme jednoho a jednu dohromady. Kdo jiný by měl důvod zabít hvězdičku osmdesátkového popu než Cave? I tak je to na jeho poměry romanťárna, po zásluze potrestaná obřím komerčním úspěchem.


7. Garbage – Why Do You Love me

„I Think You're Sleeping With A Friend Of Mine / I Have No Proof, but I Think I‘m Right.“ Shirley Manson a spol. nemůžou chybět. Za zprostředkovávání patřičně uštěpačného ženského pohledu si zaslouží metál.


8. James Cole – Debilní

„Tučná suma dorazí na konto, v pytli tuna skunku, / na cestě k bance koupím své holce kytku, / ale v předsíni vidím pár Niků, co nejsou mý / a to je debilní.“ Aneb jak Kapitán Láska hledal chybu všude jinde jen ne u sebe a jak to bylo geniální.


9. System Of A Down – Revenga

„Byla krásná, byla milá / byla chytrá, zkrátka fajn / Do Darona dlouho ryla / říkali jí Klementajn.“ A ten jí na oplátku otrávil poťouchlou směsí crossoveru, arménského folklóru a špetky Franka Zappy. Jak se říká, pomsta je drink podávaný za studena.


10. Bára Poláková – Kráva

Kráva do topu prošla o jedno dlouhé á. Big up za to, že ho uzpívala. Jinak tenhle sumář snad všech myslitelných lifestylových klišé o ženách nemá co nabídnout.

Tagy top 10 Valentýn
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se tak ...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY