Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

10 argumentů, proč navštívit Music Festiwall 2017

Ve dnech 8. a 9. září proběhne v pražských Modřanech (areál Kytary.cz) druhý ročník akce Festiwall. Tento netradiční fesťák je určený hlavně pro hudebníky a lidi, kteří mají k hudbě blíže než běžní posluchači. Sepsali jsme pro vás 10 důvodů, proč byste si tuhle akci jakožto hudebníci neměli nechat ujít.

1. Kytarové supertrio

Kytaristé Michal Pavlíček, Alex Hutchings (UK) a Simon McBride (UK) vytvořili kytarovou super group, kterou jinde neuvidíte. Záda jim bude krýt výborná česká rytmická sekce. Uvidíte kytarovou show plnou technik, improvizace a oslavy hudby v čele s českou kytarovou legendou.

2. Klinika v režii GUS G

Nejde o nemocnici ani sociální centrum. Kytarovou kliniku (workshop) a předvedení fenomenálních technik, které uchvátily i Ozzyho Osbourna, ukáže kytarista Gus G. S tím Ozzym je to složitější, nicméně jde o to, že s ním Gus G hrál dlouho v kapele. Pro rockery a rockové kytaristy to bude super podívaná.

3. Italský virtuóz Peppino D‘Agostino

Peppino, který (překvapivě) pochází z Itálie, byl časopisem Guitar Player vyhlášený nejlepším akustický kytaristou světa. Hraje takovým tím perkusním způsobem na kytaru, který se nám všem hrozně líbí, ale nikdy to nebudeme umět :-).

4. Festiwall zadax

Vzhledem k tomu, že se na Festiwallu potkáte se spoustou dalších hudebníků a lidí z hudební branže, určitě oceníte, že je celý Festiwall zdarma. Tím více vám zbyde na „felení“ z dalšími hudebníky, drinky a veškeré další občerstvení, které k tomu patří.

5. Festiwall pro celou kapelu

Uff, to trochu zní jako takové to Festiwall pro celou rodinu. Ale kapela je vlastně rodina, takže to platí také. Na fesťáku bude spousta zajímavostí, které budou bavit všechny členy vaší kapely. Budete si moci vyzkoušet studiovou práci, konzultovat nahrávací procesy nebo si třeba vyzkoušet s ostatními členy hi-tech ozvučovací sestavu Harman Connected PA.


6. Frontman tam bude taky!

Za Frontman.cz tam bude několik kolegů, protože pod naší taktovkou se ve „workshop sekci“ odehrají panelové diskuze s hosty na témata PR kapely a jak se stát promotérem. Můžete tam přijít, účastnit se debaty nebo nám zkritizovat Frontmana.

7. Nástroje za milióny

Festiwall bude mít i „veletržní“ rozměr, protože 3 zásadní výrobci kytar přivezou ukázat luxusní custom shop nástroje, které ještě v ČR nebyly k vidění. Budete si tak moci prohlédnout kytary, jaké se většina z nás nikdy nekoupí :-). Půjde o značky PRS, Taylor guitars a Ibanez.

8. Bez klobouku Boss

Česká republika je letos jediným státem Evropy, kam zavítá jedinečný kamion od výrobce Roland a Boss. Tento transformer, který se přemění v plnohodnotné pódium napěchované aparáty, efekty a další výbavou Roland Boss, je velkou atrakcí nejen pro kytaristy.

9. Sdílení know-how na workshopech

Sláva všem hudebníkům, kteří si své zkušenosti a postřehy nenechávají jen pro sebe. V rámci Festiwallu proběhne série workshopů, ze které si odnesete spoustu know-how a inspirace. Za zmínku stojí třeba workshop o hledání cesty ke svému individuálnímu hudebnímu vyjádření, který povede Zdeněk Bína (minus123minut) nebo workshop o beatboxingu s Jarem Cossigou.

10. Jeden z návštěvníků si odnese kytaru v hodnotě 17790 Kč

Právě teď probíhá soutěž o celomasivní kytaru Fender Paramount. Jeden ze soutěžících si ji odnese, pokud natočí zajímavé video, bude vybrán porotou a na Festiwallu prokáže, že je hoden tohoto nástroje :-). Kompletní info o soutěži najdete zde.

Pokud by vás zajímaly další informace o Festiwallu, koukněte sem. A nezapomeňte pozvat vaše kámoše a další hudebníky na facebooku. Událost najdete tady.

Tagy Music Festiwall

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY