Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 03.08.2020 - 00:01

Zvukové USB-C karty ESI GIGAPORT eX a UGM192

Na český trh se dostává dvojice zvukových USB-C karet GIGAPORT eX a UGM192 z produkce německé společnosti ESI Audio. Model UGM192 představuje jednoduché a kompaktní řešení využitelné především jako mobilní systém nebo karta do domácího studia, zatímco DJ verze GIGAPORT eX nabídne kromě většího počtu výstupů také podporu multikanálového playbacku.

Varianta ESI UGM192 s převodníky pracujícími s rozlišením 24-bit/192kHz je osazena nástrojovým vysokoimpedančním Hi-Z vstupem a mikrofonním kanálem s jackovým TRS konektorem. Nechybí phantomové napájení, stereo výstup lze využít i pro sluchátka, port USB-C 3.1 doplňuje napájecí konektor micro USB a připojit lze také externí volitelnou baterii.

Karta o rozměrech 87 x 67 x 20 mm je kompatibilní s platformami OS X / mac OS (10.9 a vyšší) i Windows (W7 a vyšší) a podporuje technologii DirectWIRE. Součástí dodávky je paket Audified inTone 2 ESI Edition s basovými a kytarovými emulacemi aparátů GK Amplification 2 LE nebo ampLion Free a DJ software Stanton Deckadance LE v2. Cena se pohybuje pod hranicí 3300 Kč.

Podobný typ převodníků i způsob napájení najdeme také u modelu ESI GIGAPORT eX s dynamickou odezvou 114 dB, který míří především na DJ, což nepřímo potvrzuje osm nezávislých výstupů s RCA konektory (-10dBV) a kompletním prostorovým zvukem 7.1, doplněných dvěma nezávislými sluchátkovými TRS výstupy.

Novinka, vycházející z předchozího provedení GIGAPORT HD+, nabízí i ESI ASIO 2.0 ovladače pro Windows, hardware je kompatibilní s Core Audio, nativně spolupracuje s platformou Mac, připojit lze iOS zařízení a o přísun energie se stará port USB-C. V ceně skladné karty (12 x 7 x 2 cm), která v českých obchodech vyjde na cca 4700 Kč, je zahrnut USB kabel a licence k softwaru Audified inTone 2 ESI Edition a Stanton Deckadance LE v2.

Tagy ESI Audio ESI GIGAPORT eX ESI UGM192
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY