Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvukové USB-C karty Arturia z edice MiniFuse

Společnost Arturia se rozhodla vyjít vstříc mladým či začínajícím muzikantům, kapelám, producentům a studiovým nadšencům finančně přívětivou sérií zvukových karet řady MiniFuse. Edice, sestávající z modelů MiniFuse 1, MiniFuse 2 a MiniFuse 4, představuje cenově dostupnější alternativu k řadě AudioFuse, a nabízí připojení přes USB-C port, včetně všestranných funkcí pro nahrávání, podcasting a další příbuzné aktivity.

Kromě nejmenšího provedení MiniFuse 1 disponují rozhraní také DIN konektory MIDI In / Out, přísun energie obstarává zmíněný USB-C port, zatímco druhý USB-A hub slouží k připojení MIDI kontrolerů. Samozřejmě nechybí stereofonní sluchátková zdířka s vlastní hlasitostí, fantomové napájení, a pro streaming nebo podcasting je integrována užitečná funkce v podobě virtuálního loopback kanálu, využitelného např. pro záznam audio složky počítačových her, nahrávání telefonních hovorů apod.

MiniFuse 1 má jeden kombinovaný XLR/jack vstup zvládající zapojení mikrofonu, nástroje či linky, a na zadní straně najdeme dvojici jackových výstupů. MiniFuse 2 nabídne dva vstupy plus stejný počet výstupů a varianta MiniFuse 4 přidává interní digitální mixer, druhý sluchátkový výstup, dva jackové vstupy, další dvojici výstupů, druhý hub USB-A a také napájení pomocí adapteru.

Rozhraní jsou kompatibilní se systémy Windows i MacOS a bezplatná firemní aplikace Control Centre poskytuje přístup ke všem nastavením a aktualizacím firmwaru. Frekvenční rozpětí je dáno mantinely 20 Hz – 20 kHz, dynamický rozsah atakuje limit 110 dB, maximální gain má hodnotu 56 dB a podporováno je vzorkování při frekvencích 44.1 až 192 kHz.

Dodávaný softwarový balíček zahrnuje následující aplikace a plug-iny: DAW Ableton Live Lite, Arturia Analog Lab Intro – emulace keyboardů, Arturia FX – čtyři prémiové efektové plug-iny (reverb Rev PLATE-140, vintage preamp Pre 1973, delay TAPE-201, chorus JUN-6), Native Instruments Guitar Rig 6 LE a bezplatné tříměsíční předplatné aplikací Auto-Tune Unlimited a Splice.

Karty z kolekce Arturia MiniFuse jsou dostupné v bílém nebo černém provedení, verzi MiniFuse 1 lze na českém trhu pořídit za cca 2500 Kč, provedení MiniFuse 2 vyjde na cca 3800 Kč. Nejvyšší model MiniFuse 4 prozatím oficiální cenovku nemá, protože „čtyřku“ by měl výrobce uvést na trh až v první polovině příštího roku.

Tagy arturia Arturia MiniFuse 1 Arturia MiniFuse 2 Arturia MiniFuse 4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY