Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 18.06.2020 - 00:01

Zvuková karta Arturia AudioFuse Studio

Po kompaktní verzi AudioFuse a rackové variantě AudioFuse 8Pre uvedla firma Arturia na trh další zvukovou kartu produktové řady AF, nesoucí tentokrát označení AudioFuse Studio. Flexibilní model o rozměrech 265 x 160 x 72 mm nabídne celkem 18 vstupů a 20 výstupů, podporu bezdrátového Bluetooth, kvalitní předzesilovače, převodníky pracující s rozlišením 24bit/192kHz a širokou konektivitu zahrnující i USB hub.

Na čelní straně šasi jsou k dispozici čtyři kombinované analogové XLR/TRS vstupy osazené mikrofonními preampy DiscretePRO s dynamickou odezvou 120 dB, gainem až 71 dB, boostem (+10 dB) a pad modem  snižujícím citlivost o -20 dB. U mic/line/inst kanálů 1–4 lze kromě phantomového napájení 48 V nebo otáčení fáze využít také nezávislá tlačítka Listen s funcí PFL (Pre Fader Listen).

Dva sluchátkové výstupy v párovém provedení jack + minijack mají nezávislé ovládání hlasitostí a zvládají impedanci v rozsahu 32 až 600 ohmů, nechybí funkce Talkback, integrovaný Bluetooth modul si rozumí s kodeky aptX i AAC, monitoringová sekce je kromě jiného vybavena přepínačem volícím cesty A/B pro referenci na dvou různých audio systémech a detailnější editaci obstarává aplikace AudioFuse Control Center. Výrobce zaručuje kompatibilitu s platformami Windows 7, Mac 10.8 a vyššími verzemi.

Zadní strana je vyhrazena čtyřem jackovým insert vstupům, stejnému počtu linkových vstupních TRS konektorů kombinovaných s dvojicí RCA konektorů, čtyřem hlavním symetrickým TRS výstupům, dvěma Aux Outům využitelných pro případný reamping, zdířkám World clocku, minijackovým konektorům MIDI, duálním vstupům/výstupům ADAT, S/PDIF, USB-C portu, hubu se třemi konektory typu USB-A 2.0, zdířce pro uzemnění, napájecí zdířce a síťovému tlačítku. Dva výstupy a sluchátkové konektory lze použít také k DC ovládání modulárních synthů apod.

Česká cena karty Arturia AudioFuse Studio byla nastavena okolo hranice 24600 Kč včetně adapteru, kabelů USB-C / USB-A, USB-C / USB-C, dvou redukcí minijack / DIN MIDI a softwarového balíčku AudioFuse Creative Suite s plug-iny TriA Pre, 1973 Pre, V76 Pre, Mini Filter, Comp FET-76, Delay Tape-201, Rev Plate-140 a Analog Lab Lite obsahujícím synthy, piana a další virtuální nástroje z paketu V Collection.

Tagy arturia Arturia AudioFuse Studio

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY