Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Zvukařský workshop na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice

Koncerty, filmy, divadlo, přednášky, debaty, čtení, pohybové a rukodělné aktivity a letos i speciální workshop praktického festivalového zvučení nabídne Festival pro židovskou čtvrť Boskovice.

Čtyřdenní workshop Mr. Wombat bude probíhat v rámci scény Palouk Potrvá pod vedením zvukaře Ladislava Štěrby. Součástí bude zaučení v práci pódiového zvukaře i FOH (front of house) zvukaře. Kapacita je omezena na max. 4 účastníky, festivalová permanentka a ubytování po dobu konání festivalu je zajištěno.

Cena workshopu je 750 korun. Více informací naleznete ZDE.


Co vás dále během festivalu čeká?

Americký raper Ceschi, písničkářka Katarzia, mezi folkem, elektronikou, alternativou i rockem rozkročené kladenské Zrní, taneční démon Ventolin, slovenská stoupající hvězda Sisa Fehér s projektem Bardo nebo Kalle ve speciální rozšířené sestavě, prohlídky židovské čtvrti, cyklovýlet, filmové dokumenty i hrané snímky a nabídka občerstvení od lokálních dodavatelů.

Z ruin kapely Neočekávaný dýchánek se zrodil Choroš, poetika svérázných i vážných textů, žánrová hra a vtip jsou dominantou Hm…

Z Velké Británie dorazí alternativní rockeři mísící experimentální hudbu i post-rock Timbertwig a ze Španělska divoké dívčí duo Meconio. Podmanivá melancholie je vlastní synth popové písničkářce Never Sol, široce rozkročené pojetí jazzu, fascinace rytmickými sekvencemi a experimentováním patří k česko-běloruské dvojici Zabelov Group, vody české scény vydatně čeří také pražská pětice Market s deskou Art Star. A festivaloví dramaturgové se každoročně zaměřují na tuzemskou a německou jazzovou scénu. Ta bude zastoupena například formacemi Folio a Lut Quintet, deset let vzniku oslaví jazzová avantgarda NTS, své trio přiveze cenami ověnčená cellistka Dorota Barová, která vystoupí i s kapelou Tellemarkk. Dojde i na projekt mladého pianisty Daniela Bulatkina Soundscapes.

Divadelní scény a nejrůznější boskovická zákoutí ovládnou vystoupení pro malé i velké v provedení Divadla Continuo, Divadla Naboso, 100 opic, Terezy Causidu, Buranteatru, tYhle, Divadla Líšeň nebo vi.TVOR.

Milovníci umění mohou navštívit výstavu významného českého sochaře, kreslíře a grafika Karla Nepraše, výtvarníka Víta Ondráčka, expozici Židovských komunit v Československu v 70. a 80. letech, fotografií z přelomových let 69/89 a další.

Filmové bloky jsou věnovány profilu Hynka Bočana, dětskému filmu 70. let, zločinům českého komunismu, slovenské filmové tvorbě, českému dokumentu a studentským filmům FAMU, FAMO a VŠMU Bratislava.

Tagy Boskovice festivaly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY