Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.12.2016 - 00:01

Zvonec Latin Percussion Chad Smith Red Hot Bell

Společnost Latin Percussion založil před více než padesáti lety strojní inženýr, fotograf a jazzový fanoušek Martin Cohen a zprvu malá firmička se během doby stala jedním z největších výrobců cajonů, bong, kastanět, tamburín a dalších nástrojů a příslušenství pro perkusisty a bubeníky. Dnes jsou produkty s logem LP součástí setů řady světových hráčů, mezi které patří např. Steve Gadd, Peter Erskine, Karl Perazzo, Raul Rekow, Giovanni Hidalgo, Armando Peraza, Travis Barker nebo Chris Pennie.

Zatím nejnovějším přírůstkem v nabídkovém katalogu Latin Percussion je signovaný model cowbellu navržený pro bubeníka kapel Red Hot Chili Peppers a Chickenfoot Chada Smithe. Zvonec s označením Chad Smith Signature Ridge Rider “Red Hot Bell ve stylově červeném laku a délkou 8 palců je vyroben z masivní, ručně svařované oceli a na horní hraně ústí cowbellu je připevněn plátek z odolného, rezonančního plastu šetřícího paličky při dynamičtějším způsobu hry.

Na opačném konci zvonce je přivařen patentovaný systém Vice-Clamp Mount s paměťovým zámkem, pomocí něhož lze Red Hot Bell pevně uchytit ke stojanu o průměru 9.5 až 12.5 mm a to v jakémkoliv horizontálním úhlu. Na těle cowbellu je samozřejmě i vyražen Smithův podpis a firma se v rámci premiéry nového modelu rozhodla uspořádat akci 12 Days of Red Hot Cowbell, kde po registraci končící 23. prosince můžete jednu ze Smithových signatur získat. Výherci budou losováni 2. ledna 2017.

Latin Percussion Chad Smith Red Hot Bell, které bubeník už využívá na aktuálním turné Red Hot Chili Peppers k poslednímu albu The Getaway (viz video), by se měl do distribuce dostat v průběhu ledna a cena pro americkou část trhu byla nastavena okolo 60 dolarů.

Tagy percussion Latin Percussion Chad Smith
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY