Přejít k hlavnímu obsahu
Zrní na Colours of Ostrava
Zrní na Colours of Ostrava
redakce -

Zrní neletí do vesmíru, už tam dávno jsou

Pětici Zrní se během posledních let splnilo snad několik snů. Naposled když hráli na Colours s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Už dávno předtím však tito kladenští spolužáci ze střední dosáhli úspěchu, o kterém se jim ani nesnilo. S přehledem dnes naplní snad každý klub nejen v Česku, ale díky spřáteleným Korben Dallas i na Slovensku. Co říkáte na jejich nový klip?

Skladba Lazar je z jejich poslední desky Následuj kojota možná vůbec nejkrásnější. A kamarád kapely, hudebník Jakub Čermák, ji posunul ještě dál. "Podstatná je vnitřní svoboda - bez ní se výhra v loterii, šťastná investice či zázračný dotyk Ježíše jednoduše vylučují se štěstí. Pro mě ji vždycky představovala fantazie, ideálně aplikovaná. Tak jsem na lazarovské téma naanimoval klip z rutiny české skutečnosti, rámcované lidskými sny, darem z nejcennějších," říká Jakub Čermák.

A Honza Unger, který skladbu původně v ansámblu málem ani neprosadil? "Ta písnička je pro mě o svobodě, o útěku z role, kterou nežiješ rád. Myslel jsem při jejím psaní na to, jak tu my všichni, všechny ty různý hlavy, různý tvary těl a nátury, různý byty a domy, ve kterých spíme a cesty do práce, který denně chodíme a vztahy mezi námi, celý to panoptikum… jak jsme tu všichni stejně, stojící s hlavou trčící přímo proti hvězdám a nikdo z nás netuší proč to celý je. Letíme, helmy nemáme, jsme nahatý děti my všichni ředitelové a bezdomovci a cestovatelé, rodiče a prodavačky, a nebe je teď a tady. Je to pro mě písnička o odhodlání a rozhodnutí bejt tady šťastnej," říká. Dobrý nápad, nemyslíte?

Tagy Zrní

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY