Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 06.04.2017 - 00:01

Zkreslení pro basisty: MXR Sub Octave Bass Fuzz

Posledním přírůstkem do edice efektů značky MXR ze série Bass Innovations je basové zkreslení s označením Sub Octave Bass Fuzz M287, které kombinuje dvojici rozdílných fuzzů s možností zařazení spodní oktávy. Přidává také funkci Dry ovlivňující charakter čistého zvuku, což z tohoto modelu dělá velmi flexibilní zařízení.

Efekt disponuje dvěma zkreslovacími obvody přepínatelnými tlačítkem s duální diodou – první mod nabízí hřejivější tón s výraznější komprimací a druhý režim posunuje zvuk směrem k agresivnějším polohám s frekvenčně ostřejším charakterem. Tato sekce je ovládána potenciometry gainu a hlasitosti, pod kterými najdeme dva malé ovladače basů a výšek.

Level oktávové jednotky převzaté z modelu MXR Bass Octave Deluxe volíme potenciometrem Sub Octave a přimíchávání originálního signálu obstarává knoflík Dry s mini-potenciometrem Mid měnícím výraznost středových pásem, což napomáhá k udržení dostatečně čitelného a pevného zvuku schopného prosadit se v soundu kapely i při extrémnějším nastavení gainu fuzzu.

Krabička je osazena dvěma kovovými nášlapnými spínači – levým s názvem Bypass aktivujeme vybraný typ zkreslení a oktávu přiřazujeme pravým tlačítkem. MXR Sub Octave Bass Fuzz je možné napájet 9V adapterem nebo baterií. Novinka se objeví v celosvětové distribuci pravděpodobně koncem května a cena na českém trhu by se měla pohybovat okolo 7 000 Kč.

Tagy MXR MXR Sub Octave Bass Fuzz
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY