Přejít k hlavnímu obsahu
Album Živák je autentickým záznamem koncertu kapely zakázanÝovoce. | Foto: archiv kapely
Album Živák! je autentickým záznamem koncertu kapely zakázanÝovoce. | Foto: archiv kapely
redakce -

Živák! turné startuje, zakázanÝovoce tentokrát už nic nezastaví

Po útlumu konečně pořádná jízda: kapela zakázanÝovoce vyjíždí na podzimní turné o dvanácti zastávkách. Dostalo název po novém albu Živák!, které vyšlo začátkem léta. Na koncertech se jako host představí vítěz největší tuzemské soutěže kapel Skutečná liga skupina Wotazník. Během tří měsíců objedou společně téměř celou Českou republiku a v Praze se představí také speciální host.

Kapela zakázanÝovoce vydala nedávno své první živé album, které bylo nahráno vloni během zkrácené podzimní šňůry. Ta byla bohužel přerušena kvůli tehdejší zhoršující se pandemické situaci. Album je autentickým záznamem koncertu a obsahuje většinu zásadních hitů kapely. Celé je k poslechu na všech kapelních platformách včetně Spotify. Na této nejznámější streamovací službě zakázanÝovoce letos poprvé pokořilo hranici padesáti tisíc posluchačů měsíčně a její písně se postupně stávají evergreenem.

Parťáka na turné bude ovoci dělat mladoboleslavská kapela Wotazník. Tato mladá punk-rocková skupina se letos zúčastnila největší tuzemské soutěže kapel v živém hraní Skutečná liga, kde se umístila na prvním místě mezi kapelami. Velký úspěch si ze soutěže odnesl také frontman této formace, Ludvík Hušek, který zvítězil v kategorii Zpěvák roku.

Podzimní Živák! tour čítá dvanáct zastávek, během kterých kapely navštíví oblíbené kluby. Vrcholem turné bude koncert v pražském Rock Café, kde se představí jako host také bývalý kytarista kapely zakázanÝovoce Štěpán Soukup. Ve společném podání pak nebudou chybět jeho autorské písně Genocida nebo Alkoholka, která nedávno na kanálu YouTube překročila sedm miliónů zhlédnutí a řadí se tak mezi nejpopulárnější videoklipy v ČR.

Wotazník | Foto: archiv kapely

Termíny koncertů:

14.10. Mariánské Lázně - Na rampě

21.10. Písek - Divadlo Pod čarou

22.10. Teplice - Knak

28.10. Pardubice - Ponorka

5.11. Plzeň - Divadlo pod lampou

19.11. Brno - Metro Music Bar

2.12. Kladno - Auto Da Fé

3.12. Liberec - Bunkr

9.12. Vrchlabí - Viki Music Bar

10.12. Praha - Rock Café

16.12. Havlíčkův Brod - Oko

17.12. Studená - Hospoda u Šebestů

Tagy zakázanÝovoce

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY