Přejít k hlavnímu obsahu
Proces nahrávání videoklipu ke skladbě Jen teď nám zabral mnohem víc času než nahrávání singlu | Foto: Aneta Jodar
Proces nahrávání videoklipu ke skladbě Jen teď nám zabral mnohem víc času než nahrávání singlu | Foto: Aneta Jodar
Jary Tauber -

Zbláznil jsem se do amerického country

Vystudoval jsem kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka a v současnosti studuji skladbu na Mezinárodní konzervatoři. Na hudební sólové dráze působím rok a půl. Ačkoli mám za sebou stovky různých koncertů, které si poctivě zapisuji do svého koncertního deníku, nebo například několik zahraničních turné s Petrem Jandou z Olympicu, necítím se být v pozici někoho, kdo by měl radit nebo poučovat ostatní muzikanty, co jak dělat a postupovat.

Stále se cítím spíše v procesu učení se a zdokonalování se. I z tohoto důvodu není pro mě veřejné psaní úplně přirozené. Ale rád se o to pokusím. Popíšu vám proces tvorby mého posledního singlu a videoklipu „Jen teď“.

Námět a první inspirace na tuto píseň přišla po mém návratu z amerického turné, kde jsem se, jak se říká, zbláznil do amerického country. Po návratu jsem vzal tedy do ruky akustickou kytaru a začal jsem si brnkat. Z toho vzniklo pár hudebních nápadů, které jsem doma připravil a z velké části využil při nahrávání mých prvních singlů a „Jen teď“ je právě jeden z nich.

Tenhle song si na nic nehraje, je jasný, přímočarý a myslím, že i plný pozitivní energie – přesně tak, jak jsem to zamýšlel. Když mám takto připravený hudební nápad (demáč), vezmu píseň do studia k mému producentovi, kde se písnička rozdělá, nazpívá „svahilštinou“ a začne se pracovat na textu. Poté následuje nazpívání songu a finální mix a master.

Poté, co byla písnička hotová, jsme k ní chtěli natočit videoklip. Celý tento proces nám zabral mnohem více času než samotné nahrávání singlu. Měli jsme mnoho scénářů. Můj prvotní nápad byl velkolepý, avšak z důvodu této složité doby jsem se musel trochu uskromnit. Ačkoli nám většinu nápadů zhatil koronavirus, myslím si, že videoklip dopadl nejlépe, jak mohl a věřím, že i pro diváky je zajímavý, jelikož alespoň trochu mohou nahlédnout „pod pokličku“ a vidí, jak tvořím ve studiu.

Na vystoupení s Petrem Jandou

V jednom jsem měl však jasno. V písni jsem od začátku chtěl ženský element. V původních scénářích měla hrát hlavní roli dívka, a proto jsem chtěl toto alespoň částečně zachovat. I proto jsem oslovil svou kamarádku Bereniku Suchánkovou, se kterou kromě toho pracuji nyní i na jiných věcech.

S propojením hudby a videoklipu jsme já i celý můj tým spokojení, jelikož z výsledku cítíme velmi pozitivní náladu. Budu rád, když si videoklip pustíte a budete mít z něj úplně stejný pocit jako my.

Jak jste svůj videoklip připravovali vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Jary Tauber

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jary Tauber
Zpěvák, kytarista a skladatel. S frontmanem  kapely Olympic Petrem Jandou jsem kromě společného hraní v Čechách odjel i několik zahraniční turné, po USA, Austrálii či Novém Zélandu. Jako autor hudby se podílím na dětském projektu Karol a Kvído Karoliny Neuvirthové Gudasové. Od…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY