Přejít k hlavnímu obsahu
Rád spojuji svou práci se zajímavými osobnostmi. | Foto: archiv JM
Rád spojuji svou práci se zajímavými osobnostmi. | Foto: archiv JM
Jirka Mucha -

Zazpíval jsem si se Stevem Contem

Před několika lety jsem byl pověřen složením a nahráním písně pro jeden americký film. Film se bohužel neuskutečnil, ale zůstal mi kontakt na zpěváka Steva Conteho, který měl píseň pro film nazpívat. Znovu jsem ho oslovil, zda by se nechtěl podílet na mé písni, kterou bych vydal na sebe. Poslal jsem mu demo a Steve nabídku nadšeně přijal. Tak vznikla píseň In The Clouds.

Kdo je Steve Conte? Steve byl dlouholetým členem kultovních New York Dolls a v současnosti vystupuje s finskou rockovou legendou Michaelem Monroem (Hanoi Rocks). Steve je nejen skvělý zpěvák, ale také znamenitý kytarista. Hrál v kapelách s takovými velikány jako jsou Chuck Berry a Paul Simon. Jeho kytaru můžete slyšet také na albu Funk Overload od Maceo Parkera.

Steveův hlas jsem však poprvé slyšel v neobvyklém kontextu, když jsem poslouchal japonskou skladatelku Yoko Kanno. Steve s Yoko Kanno spolupracoval na písních, které se objevily v celosvětově úspěšných japonských anime (Cowboy Bepob, Wolf's Rain a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex).

Rád spojuji svou práci se zajímavými osobnostmi. Nahrál jsem několik písní s indickým bollywoodským zpěvákem Ramanem Mahadevanem. Chvíli jsem působil v Indii a také jsem vystupoval na místním rockovém festivalu Storm. Nahrál jsem také jednu píseň pro indický film MYOHO a spolupracoval jsem v Indii s řadou významných hudebníků. Nyní spolupracuji s indickou zpěvačkou Anaghou na projektu, který kombinuje indickou tradiční hudbu s moderními prvky elektronické a ambientní hudby.

Ale vraťme se k mé práci se Stevem. Dokončili jsme nahrávku In The Clouds a já se rozhodl ji vydat. Bohužel v té době světem otřásla celosvětová pandemie. Pozornost lidí byla odváděna jiným směrem. Proto jsem se rozhodl píseň opět vzkřísit. Udělal jsem k ní nový mix i videoklip.

Skladba In The Clouds je postavena na silné melodii a vokálních harmoniích. Steve Conte mi řekl, že mu silně připomíná pocit, který má z písní Yoko Kanno. Text písně je jednoduchý, metaforický. Při jeho psaní jsem vzpomínal na svou hudební kamarádku, která krátce předtím tragicky zemřela. Je to melancholická píseň, ale ne smutná. Je o naději. Je o něčem nás přesahujícím.

Podařilo se vám spolupracovat také s nějakou zásadní osobností světové scény? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita Jirka Mucha

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jirka Mucha
Multiinstrumentalista, skladatel a zpěvák www.jirkamucha.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY