Přejít k hlavnímu obsahu
Foto (c) Kryštof Havlice
Foto (c) Kryštof Havlice
Anna Mašátová -

Zavzpomínejme na Lou Reeda a poznejte jeho tým

Nakonec v Kampusu Hybernská v Praze se bude 26. října vzpomínat na Lou Reeda, zakladatele legendárního uskupení Velvet Underground, od jehož smrti letos uplyne pět let.

Na akci zahraje Fernando Saunders, americký zpěvák, skladatel, producent a virtuózní hráč na basovou kytaru, který stál po Reedově boku více něž 30 let a hrál také na památném koncertě v Bílém domě na přání Václava Havla. Dále zde vystoupí Karel Holas, Igor Ochepovsky, Jiří Zabystrzan a Zdeněk Puchmeltr ml.

„Fernando Saunders byl pro Lou Reeda nejen nejdéle sloužícím spoluhráčem, ale jeho hra charakterizovala Reedovy nejpodmanivější písně posledních třiceti let. Od hromové titulní skladby z The Blue Mask přes New Sensations po Reedův stále nepříliš doceněný opus magnum Ecstasy. Na Lou Reeda budeme vzpomínat hlavně hudbou, ale i rozhovorem s Fernandem a dlouholetým Reedovým tour manažerem Mikem de Lislem,“ říká průvodce tímto večerem Tomáš Turek.

Tagy Lou Reed Fernando Saunders

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY