Přejít k hlavnímu obsahu
„Bylo krásné pozorovat, jak se pro náš projekt nadchli žáci i jejich rodiče | Foto: Circus Brothers
„Bylo krásné pozorovat, jak se pro náš projekt nadchli žáci i jejich rodiče | Foto: Circus Brothers
redakce -

Žáci ZUŠ během karantény hráli společně s Circus Brothers

Máme rádi dobré nápady. Jeden z takových měla kapela Circus Brothers, která před pár dny zveřejnila nový videoklip k singlu Vjeržim s podtitulem Quarantine Edition 2020. Autorem námětu je Jakub Mašek, člen kapely a zároveň také učitel na základní umělecké škole, který se v průběhu karanténních opatření souvisejících s onemocněním COVID-19 stejně jako ostatní učitelé dostal do situace složité výuky na dálku a velmi problematické motivace žáků.

Jakub vymyslel speciální projekt, jak žáky zapojit, povzbudit k práci a společně vytvořit něco netradičního a zajímavého. Ukázal, že se základní umělecké školy dokáží kreativně poprat i s takto limitující situací, a rozhodně stojí za to se do ZUŠky přihlásit a učit se novým věcem.

Vybraní žáci ZUŠ v České Lípě a Jihlavě dostali notové zápisy jednotlivých partů písně Vjeržim od kapely Circus Brothers, které si pod odborným vedením nacvičili a následně nahráli včetně videa na mobilní telefony. Z obdržených videí pak vznikl videoklip, kde jsou žáci zapojení nejen v obrazu, ale reálně mohou slyšet své výkony i v samotné hudební stopě. Na vizuální stránce se podílel Patrik Balonek.

„Bylo krásné pozorovat, jak se pro projekt nadchli žáci i jejich rodiče. Všichni jsme šťastní, že jsme mohli i přes současná opatření vytvořit něco unikátního,“ řekl k projektu jeho autor Jakub Mašek. „Jako vedení školy v této době vítáme jakoukoli netradiční aktivitu, která žákům pomáhá být v kontaktu s hudbou. Vše je založené na aktuálním nápadu a dobrovolné aktivitě jednoho z našich zaměstnanců, což je nutné zdůraznit,“ doplnil Marek Kučera, ředitel ZUŠ Česká Lípa.

Circus Brothers už jeden videoklip k singlu Vjeržim vydali před rokem. Myšlenka textu se teď ale stala natolik aktuální, že se kapela rozhodla singl využít pro tento klip podruhé. Případným sdílením sdílením verze Quarantine Edition 2020 podpoříte samotné žáky v jejich snažení, protože už v samotných začátcích své hudební kariéry uvidí, že je reálné, aby jejich um slyšeli tisíce lidí. Motivace se aktivně vypořádat se současnou situací je totiž hlavní myšlenkou celého projektu.

Tagy Circus Brothers Virtuoz v zácviku ZUŠ

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY