Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.05.2022 - 08:00

Zabít jazz: zlínští funkeři Šufunky Gang jsou zpět s novým albem

Zlínská kapela Šufunky Gang vznikla v roce 1999 a už po několika měsících koncertování se stala v regionu malým pojmem. V průběhu dvou dalších let svým sofistikovaným stylem, technikou a dravostí kombinovanou s hravostí rozšířila okruh příznivců za hranice okresu, aby pak v roce 2002 natočila vlastním nákladem vydané debutové album. Následujících pět let řádila jako neřízená střela na české hudební scéně, sbírala úspěchy v celostátních hudebních soutěžích, natočila další dvě alba, stejný počet videoklipů, objevovala se na pódiích vedle hvězd vyšší i nižší svítivosti a podívala se i do zahraničí.

Poté jakoby se po energické a muzikantsky velmi zdatné pětici muzikantů slehla zem a téměř celé další desetiletí nezbývalo než vzpomínat. Až doteď. Čtyři stateční z původní sestavy s novým bubeníkem za zády dokazují čerstvým albem Zabít jazz, že Šufunky Gang jsou více než provozuschopní a přestávají být jen pouhou připomínkou nedoceněné české funky rockové party z přelomu tisíciletí. Letošní novinka obsahuje společně s úvodní předmluvou celkem 14 tracků, které najdete jak na YouTube tak i na Spotify, a kapela už představila také ochutnávkový klip ke skladbě Salvejšn. Titul je momentálně dostupný na CD nebo flash disku.

Tagy Šufunky Gang Šufunky Gang – Zabít jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY