Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.07.2020 - 08:00

Yes, I Have Ghosts: klip k novince Davida Gilmoura

David Gilmour, kytarista, zpěvák, skladatel a člen artrockové legendy Pink Floyd, zveřejnil klip k nové skladbě Yes, I Have Ghosts. První oficiální počin od roku 2015, kdy vyšlo Gilmourovo sólové album Rattle That Lock, byl původně součástí audioknihy A Theatre For Dreamers, jejíž autorkou je kytaristova manželka Polly Samson, která se v minulosti podílela také na tvorbě textů k albům Gilmoura i Pink Floyd.

Novinka s doprovodným zpěvem a harfou Gilmourovy dcery Romany, měla mít původně širší aranžmá vyšperkované vokálními sbory, ale z důvodu pandemie covid-19 a následné karantény dostal song nakonec komornější úpravu. Úspornější přístup dodává nostalgicky laděné skladbě ve 3/4 rytmu intimnější atmosféru a evokuje hudební styl Leonarda Cohena, jenž je jednou z postav novely A Theatre For Dreamers, pojednávající o umělecké komunitě žijící v 60. letech na řeckém ostrově Hydra.

Tagy David Gilmour
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY