Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Yamaha DTX8 a DTX10: elektronické bicí s dřevěnými korpusy

Po loňském modelu DTX6 přichází Yamaha na trh s dvojicí nových elektronických bicích souprav DTX8 a DTX10, disponujících dřevěnými korpusy z břízy. Edice DTX10, představující současnou vlajkovou flotilu značky, je vybavena výkonným modulem DTX-PROX a zahrnuje dvojici modelů – verze DTX10K-X nabízí firemní pady TCS (Textured Cellular Silicon), zatímco provedení DTX10K-M je obuto dvouvrstvými síťkovými blánami Remo. Identické řešení je použito také u variant DTX8K-X a DTX8K-M.

Finančně dostupnější sety DTX8 využívají modul DTX-PRO známý z předchozí sady DTX6 a kity sestávají ze čtyř březových bubnů zahrnujících snare o průměru 12 palců a trojici tomů se shodným průměrem 10 palců. K bubnům je dodáván basový pad KP90 s průměrem 7.5 palců. Hi-Hat se stojanem HS650A doplňují dva 13palcové crashe a jeden 15palcový ride s pozičním snímáním. K soupravě je dodávána rampa RS8.

Obě vyšší verze DTX10 zahrnují 12“ snare, 2 x 10“ tom, 12“ floor tom a basový buben KP128 se síťovanou blánou o stejném průměru. V rámci optimální činelové konfigurace k těmto sadám byl vybrán 17palcový třízónový ride PCY175, dva crashe PCY155, PCY135 a dvouzónová hi-hat RHH135 na stojanu HS740A (je součástí balení). Nechybí odolný a flexibilní rampový komplet RS10-HXR.

Na rozdíl od souprav DTX8 používají sety DTX10 v současnosti nejvyšší řadu modulu DTX-PROX, která podobně jako předchozí model DTX-PRO využívá oblíbenou jednotku Modifier, poskytující v reálném čase různé ambientní efekty, kompresi a další položky. PROX ale přidává nové prvky, včetně připojení přes Bluetooth nebo banky s více než 700 zvuky, včetně možnosti importovat až tisícovku 24bitových uživatelských samplů.

Na hlavním ovládacím panelu má hráč k dispozici individuální ovladače hlasitosti pro každou sekci soupravy (snare, tomy, crashe, ride atd.) a také ovladače pro rychlé vyvážení hlasitosti aux in, interních doprovodných stop, kliku a výstupů. Na zadní straně se nachází 10 triggeringových vstupů, čtyři samostatné stereofonní výstupy, aux vstup, hlavní L/R výstupy, dva USB porty a tradiční pětipinové konektory MIDI In/Out.

Oficiální ceny elektronických souprav ze série Yamaha DTX10 s odstíny Real Wood nebo Black Forest byly v případě americké části trhu nastaveny na cca 4620 dolarů za DTX10K-M, respektive cca 5170 dolarů za provedení DTX10K-X. Sety DTX8K by měly být v dohledné době dostupné i na českém trhu, a to za následující ceny: DTX8K-M Black Forest / Real Wood – shodně cca 60300 Kč, DTX8K-X Black Forest / Real Wood – shodně cca 73000 Kč.

Tagy Yamaha Yamaha DTX8K Yamaha DTX10K

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY