Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 27.12.2016 - 00:01

Yamaha Billy Sheehan Acrylic Attitude LTD3

Famózní basista Billy Sheehan je léta firemním hráčem značky Yamaha a výrobce jeho loajalitu v minulosti odměnil už několika signovanými nástroji. Zatím poslední novinku v této podpisové kolekci představuje netradiční model s označením Yamaha Billy Sheehan Acrylic Attitude LTD3 s akrylátovým tělem, který Billy testoval na turné s kapelou The Winery Dogs, kde společně s kytaristou Richie Kotzenem a bývalým bubeníkem progmetalových Dream Theater Mikem Portnoyem propagovali jejich druhé album Hot Streak.

Nová verze svými tvary sice nijak nevybočuje z osvědčené řady Attitude LTD3, ale zásadní inovací je korpus z průhledného akrylátu ve vínově červeném odstínu se zabudovanými LED diodami, jenž nahradil původní olši a kromě samotného designu ovlivnil i zvukový charakter nástroje. Tématice vína je podřízen i plexisklový pickguard s vinnými etiketami, stylové čepičky potenciometrů z korku připomínající zátky lahví a polohové značky ve stylu sklenic.

Krk je s tělem spojen patentovaným systémem, kdy masiv krku zasahuje až pod přední snímač a ke korpusu je připevněn třemi vertikálně a dvěma šikmo usazenými šrouby, což má pozitivní vliv nejen na mechanickou stabilitu, ale větší styčná plocha také přispívá k lepší rezonanci a sustainu. Na javorovém krku je nalepen hmatník z identického materiálu s 21 pražci (1. až 16. jumbo, 17. až 21. medium) a posledních pět poloh má pod strunami G a D frézování (tzv. scalloping) usnadňující vytahování strun.

Basa je osazena krkovým humbuckerem Yamaha Custom Woofer s kolejnicovými poli cívek a prostředním půleným humbuckerem DiMarzio WillPower P-Style doplněnými aktivní elektronikou. Trojice potenciometrů slouží k samostatnému ovládání hlasitostí obou snímačů, korekci tónové clony u krkového modelu a přepínání funkce Woofer Hi-Cut pro zvýraznění spodních pásem. Dvojice 9V baterií napájející obvod a diody je uložena v plastových šachtách na zadní straně těla.

Hardware sestává z kobylky Babicz FCH Full-Contact s pěticí kotvících vrutů, na hlavici najdeme odlehčené strojky Hipshot Ultralight minimalizující případné přepadávání nástroje a přítlačné kolečko strun G a D. Kovová vanička nese dva jackové konektory, takže pomocí push-pull switche v potenciometru středního snímače můžeme volit mezi mono a stereo zapojením s oddělenými výstupy obou humbuckerů. Novinka by se měla dostat do distribuce začátkem příštího roku, oficiální cena zatím nebyla stanovena.

Tagy Yamaha Yamaha Billy Sheehan Acrylic Attitude LTD3
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY