Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

World music festival Bratislava vyhlašuje open call pro hudebníky

Patříte ke slovenským hudebníkům? Pak by tato výzva mohla být i pro vás. World Music Festival Bratislava zve na konferenci a především vyzývá k přihlášení do open callu. Uzávěrka je 1. července.

World Music Festival Bratislava má ambice představit ty nejlepší slovenské skupiny. První ročník festivalu se uskutečnil loni a ohlasy na něj byly více než příznivé. Koncerty i konference přibližující hudební scénu a slovenské kulturní dědictví, stejně jako doprovodné programy, měly velmi dobrý ohlas mezi domácími diváky i mezinárodními odborníky.

Na 21. až 24. září pořadatelé chystají řadu atraktivních koncertů, folklórní taneční dům, veřejné diskuze a další doprovodné akce. Chybět nebude v žánru úspěšná Banda, hudebními cenami ověnčená Katarína Máliková ani zástupci nejmladší generace slovenské world music scény Ľudové Mladistvá.


Obyvatelé a návštěvníci Bratislavy mají možnost během festivalu vidět a slyšte nejen domácí, ale také skvělé zahraniční hudebníky, kteří se budou o přízeň publika ucházet na několika pódiích, vyvrcholením bude galakoncert v sobotu 23. září. První potvrzenou zahraniční kapelou je uskupení Mec Yek.

Výzva Open Call, určená začínajícím i zkušeným hudebníkům ze Slovenska, je letošní novinkou. Festivalová porota vybere interprety, kteří dostanou šanci vystoupit před zahraničními experty i širokou veřejností. Cílem této výzvy je nejen představení slovenských hudebních projektů, ale také podpora nových talentů na scéně. Bude se tak jednat v pořadí o třetí showcase přehlídku world music na Slovensku.


Tagy showcase World Music Festival Bratislava

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY