Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley - St, 02.08.2017 - 09:00

Wiretap Riff Recorder: přídavný mozek pro kytaristy

Asi každý kytarista už to zažil – cvičíte na nástroj a najednou z vás vypadne skvělá melodie, riff, prostě nápad, jenže po ruce není nic, co by ho dokázalo zaznamenat. A když jej chcete přehrát na zkoušce kapele, nápad v hlavě už prostě není. TC Electronic WireTap Riff Recorder vás téhle noční můry jednou provždy zbaví.

Rozměrově velmi kompaktní krabička, která v pedalboardu zabere jen málo prostoru, ale zároveň vám může prokázat velkou službu. Dobrých hudebních nápadů není nikdy dost a vždycky je škoda o nějaký přijít jen díky přirozené lidské zapomětlivosti. Modrobílá škatulka se navíc tváří sympaticky jednoduše, co víc si může muzikantská duše přát.

Po obvodu krabičky nalezneme vstup pro adaptér, vstup pro mini USB a klasický nástrojový vstup a výstup. Krabička je vybavena True Bypass obvodem, tudíž v nesepnutém stavu nijak neovlivňuje váš signál. Na vrchní straně krabičky pak kromě spínače nalezneme pouhá tři tlačítka: Back, Next a Play. Tlačítko Play pak při delším přidržení slouží k odstranění nahrávky. Kontrolní LED umí "hrát" dvěma barvama a to zelenou a červenou. Do paměti digitálního rekordéru se vejde až osm hodin záznamu a to v nekomprimované, špičkové 24-bitové (44,1kHz) kvalitě. Samotný proces nahrávání se pak spouští a zastavuje pouhopouhým sešlápnutím spínače. Moderní doba si ovšem žádá mnohem více a tak i tato krabička nabízí o něco více, než je na první pohled patrné.


TC Electronic WireTap Riff Recorder dokáže pomocí funkce Bluetooth bez problémů komunikovat s vaším smartphonem či tabletem, do kterého si můžete bezplatně stáhnout aplikaci WireTap. S její pomocí pak můžete nahraný záznam uložit do vašeho zařízení a tam jej upravovat dle libosti. Aplikace umí nahrávky ořezávat, pojmenovávat, seskupovat atd. Samozřejmostí je i možnost okamžitého sdílení a vy tak můžete rychlostí blesku dostat svůj momentální nápad k ostatním členům kapely. Samotnou aplikaci v telefonu lze navíc jednoduše využít i jako jednoduchý, ale přitom kvalitní rekordér, vybavený několika užitečnými funkcemi. Upravený záznam uložený v telefonu či tabletu lze samozřejmě také zpětně pomocí Bluetooth poslat do krabičky a přehrát jej přes váš zesilovač.

Díky mini USB vstupu není problém zaznamenané nápady v mžiku přetáhnout i do vašeho počítače. Listovat nahranými záznamy lze přirozeně i přímo na krabičce a to pomocí zmíněných tlačítek Back a Next. Pokud se naplní kapacita rekordéru a máte své nahrávky zazálohované ve vašem smartphonu či tabletu, lze je z rekordéru jednoduše odstranit přidržením tlačítka Play.

I přes vybavenost krabičky nejmodernějšími technologiemi, její ovládání a práce s ní už asi nemůže být jednodušší a rychlejší. Dalším velkým plusem pro Riff Recorder je bezesporu i cena, která se pohybuje okolo 2 900,- Kč, což je ve srovnání s jinými – byť třeba mnohem vybavenějšími – kapesními rekordéry cena více než přijatelná. Zde navíc odpadá jakákoliv složitá příprava, nastavování atd. Krabičku můžete mít prakticky neustále ve svém pedalboardu, připravenou k okamžitému nahrávání.

Pokud vás tedy také občas straší výpadky vlastní hudební paměti, může být TC Electronic WireTap Riff Recorder tou správnou cestou jak se podobných obav jednoduše a rychle zbavit.

Tagy TC Electronic Wiretap Riff Recorder

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY