Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

We Are The People: další klip z alba Free Iggyho Popa

Po kritikou i fanoušky vychvalovaném počinu Post Pop Depression z roku 2016 vydal Iggy Pop v minulém roce album Free, jehož název souzní s přístupem tohoto punkového barda k novému hudebnímu materiálu. Z pohledu Popovy tradiční tvorby totiž Free působí jako poklidně plující experimentální projekt s jazzovými prvky, někdy hodně temnou atmosférou a upřímně působícímí výpověďmi zkušeného veterána, jenž přes všechny životní excesy brzy oslaví 73. narozeniny.

Na v pořadí osmnáctém studiovém CD, zaštítěném labely Caroline International a Loma Vista Recordings, najdeme i skladbu We Are The People se starším textem Lou Reeda z Velvet Underground, která nyní dostala také minimalistickou klipovou podobu, pod níž je podepsán režisér Simon Taylor. Z alba Free, jež vznikalo pod producentskou taktovkou Joshe Hommea z Queens of the Stone Age, se už video formátu dočkal úvodní stejnojmenný song, následovaný tracky James Bond, Loves Missing a Sonali.

Tagy Iggy Pop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY