Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.03.2020 - 08:00

We Are The People: další klip z alba Free Iggyho Popa

Po kritikou i fanoušky vychvalovaném počinu Post Pop Depression z roku 2016 vydal Iggy Pop v minulém roce album Free, jehož název souzní s přístupem tohoto punkového barda k novému hudebnímu materiálu. Z pohledu Popovy tradiční tvorby totiž Free působí jako poklidně plující experimentální projekt s jazzovými prvky, někdy hodně temnou atmosférou a upřímně působícímí výpověďmi zkušeného veterána, jenž přes všechny životní excesy brzy oslaví 73. narozeniny.

Na v pořadí osmnáctém studiovém CD, zaštítěném labely Caroline International a Loma Vista Recordings, najdeme i skladbu We Are The People se starším textem Lou Reeda z Velvet Underground, která nyní dostala také minimalistickou klipovou podobu, pod níž je podepsán režisér Simon Taylor. Z alba Free, jež vznikalo pod producentskou taktovkou Joshe Hommea z Queens of the Stone Age, se už video formátu dočkal úvodní stejnojmenný song, následovaný tracky James Bond, Loves Missing a Sonali.

Tagy Iggy Pop
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY