Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.01.2017 - 08:00

Wavesfactory Mercury: samply oblíbeného Freddieho piana

Softwarová společnost Wavesfactory, známá hlavně spoluprací s německou značkou Native Instruments, uvedla na trh zbrusu nový balík samplů Mercury se vzorky legendárního piana Fazioli F228. Ve studiu si ho oblíbil nejen frontman britských ikon Queen Freddie Mercury. Zvuk tohoto konkrétního kusu zdobí také alba kapel Led Zeppelin nebo Rolling Stones, bylo použito při nahrávání skladeb Michaela Jacksona a můžeme jej slyšet i v hitu Hello od cenami ověnčené zpěvačky Adele.

Originální sound modelu Fazioli F228, za kterým seděl klavírní virtuos Paul B. Norris, byl nahráván v prostorách londýnských studií Metropolis pomocí 5 mikrofonů a z původního audio záznamu o objemu 80 GB vybrali technici Wavesfactory 60 GB vzorků, které byly následně komprimovány na velikost 34 GB.

Kromě samotných samplů se sofistikovanou editační jednotkou, disponující mimo jiné osmi základními dynamickými režimy rozšiřitelnými funkcí HQ až na 127 hodnot, zde najdeme i efektovou sekci skládající se z ekvalizeru, chorusu, kompresoru a plate reverbu postaveném na legendárním mechanickém systému EMT 140 z šedesátých let.

Tagy digitální piano Wavesfactory
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY