Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.11.2018 - 23:01

Wah pedál Friedman No More Tears Gold-72

Aparáty, kytary a efekty značky Friedman Amplification se řadí k tomu nejlepšímu, co může současný trh nabídnout. Mimořádně vysokou úroveň kvality slibuje i nový model kvákadla s označením No More Tears Gold-72, které podle slov výrobce nabízí klasický osvědčený sound, širší zvukové možnosti a samozřejmě špičkové zpracování podpořené výběrovými součástkami.

Bytelný kovový výlisek ve stylu známého Dunlopu Cry Baby je kromě vstupu, výstupu a zdířky adapteru osazen malým páčkovým switchem ukrytým pod výkyvným pedálem. Díky přepínači s trojicí zvukových režimů je možné vybírat mezi modem evokujícím charakter vintage wahu, modernějším rejstříkem a zvukem s výraznějším, frekvenčně rozšířeným záběrem.

Kromě toho lze upravit tuhost chodu nášlapného pedálu a to s pomocí inbusového klíče, kterým nastavíme šroub umístěný pod patou. Hlavní footswitch doplněný modrou stavovou diodou je zapojený v režimu true bypass a uvnitř efektu je umístěn spínač pro aktivaci nově koncipovaného výstupního bufferu. Napájení obstarává standardní 9V adapter nebo baterie přístupná po odšroubování spodní desky šasi.

Friedman No More Tears Gold-72 je velmi flexibilní wah pedál, který odvede skvělou práci při čistém i zkresleném zvuku s humbuckerovými i singlovými kytarami a je schopen pokrýt základní zvukovou paletu většiny kvákadel vyráběných od 60. let do současnosti. Cena se na českém trhu pohybuje pod hranicí 5 600 Kč.

Tagy wah Friedman Friedman No More Tears Gold-72
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY