Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 04.09.2020 - 00:01

Vzpomínková „Vai“ edice Jackson Pro Series San Dimas SD22 JB

Firma Jackson se vrací do osmdesátých let s limitkou Pro Series San Dimas SD22 JB, představující kopii nástroje, který v hudební road movie Crossroads (1986) použil Steve Vai, jenž zde ztvárnil roli nadpozemsky talentovaného hráče Jacka Butlera svádějícího kytarový souboj s hlavním představitelem Eugenem Martonem v podání mladého Ralpha Macchia. Nový model je finančně dostupnější alternativou k raritní verzi Crossroads „Jack Butler“ Replica, vyrobené před lety firemním Custom Shopem v počtu pouhých pěti kusů.

Ke stratovsky konturovanému olšovému tělu v laku Red Sparkle je přišroubován krk lepený ze dvou kusů javoru, identické dřevo bylo použito i pro stavbu hmatníku s proměnlivým radiusem 14 – 16 palců, opatřeným 22 jumbo pražci a pečlivě zakulacenými hranami. Krk s grafitovou výztuhou a typickou „hokejkovou“ hlavicí je kryt saténovým lakem a menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců.

Kobylková pozice je vyhrazena pro silný humbucker DiMarzio Super Distortion DP100, jemuž sekunduje krkový snímač PAF Pro DP151 s decentnějším výstupem a transparentním podáním tónu. Humbuckery jsou ovládány třípolohovým páčkovým switchem a společnou hlasitostí, podobně jako u starších Jacksonů zde nenajdeme možnost rozepínání cívek.

Vibrato Floyd Rose 1000 doplňují zámky na nulté poloze široké 42 mm a ladění obstarávají firemní celokovové strojky, mající na rozdíl od chromovaného hardwaru černou povrchovou úpravu. Tato kombinace ctí řešení použité u originálu z osmdesátých let.

Oficiální cena limitované řady Jackson Pro Series Limited Edition San Dimas SD22 JB byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 1300 dolarů. Přiložené video přináší záznam kytarového souboje ze zmíněného snímku Crossroads režiséra Waltera Hilla, k němuž dodal hudbu Ry Cooder a oba stěžejní party závěrečného duelu složil i nahrál Steve Vai. Film je inspirován životním příběhem a hudebním odkazem legendárního bluesmana Roberta Johnsona.

Tagy Jackson Jackson Pro Series San Dimas SD22 JB
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY