Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.09.2015 - 00:01

Výroční LTD MH-2015 40th Anniversary

Renomovaný výrobce kytar a baskytar, firma ESP, letos slaví 40. výročí založení a své kulaté narozeniny se rozhodla oslavit také několika výročními modely kytar, vyrobenými dceřinou společností LTD. Mezi nástroje z této speciální limitované edice se řadí také luxusní verze superstratu LTD MH-2015 40th Anniversary.

Na korpusu z výběrového mahagonu je nalepen silný plát bombírovaného javoru s výraznou obláčkovou kresbou a ozdobnou výložkou hran a průchozí javorový krk s profilem mělkého U je osazen ebenovým hmatníkem s radiusem 350 mm a 24 jumbo pražci XJ.

Značky poloh z pravé perleti mají identický tvar i umístění jako některé originální custom straty ESP z osmdesátých let a také současné série ESP Horizon a oktávová poloha je zdobena výložkou s nápisem LTD 2015. Menzura nástroje činí 25.5 palce.

O přenos signálu se stará dvojice aktivních humbuckerů EMG Metal Works - kobylkový EMG 57 a krkový EMG 66, uložených do kovových pouzder v barvě broušeného černého chromu. Ovládání sestává z potenciometrů společné hlasitosti a tónové clony a třípolohového nožového přepínače. Struny, ukotvené skrz tělo, procházejí přes kobylku tune-o-matic Tonepros Locking TOM do uzamykatelných ladicích strojků LTD.

Tři sta kousků výročního LTD MH-2015 40th Anniversary je dostupných výhradně v transparentním černém laku See Thru Black Satin a nástroj je dodáván společně s kvalitním pevným pouzdrem a certifikátem. Na evropském trhu se cena tohoto modelu pohybuje okolo hranice 1 400 Euro.

Tagy Ibanez
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY